Zaczarowana bielizna

Balkonetka

Balkonetka jest rodzajem stanika, który ma dobrze usztywniony obwód, zabudowane miseczki i bardzo przypomina swoim wyglądem typowy stanik. Jest doskonałym zastosowaniem dla dużych biustów, ponieważ skutecznie utrzymuje je w stosunkowym bezruchu, tym samym podtrzymując i nadając ładnego kształtu. Balkonetka, w przypadku pań z większymi piersiami, fantastycznie nadaje się do sportów plażowych i wodnych. Trzeba jedynie pamiętać, że tego typu staniki, z reguły wykonywane są z materiałów elastyczny. Z tego powodu, aktywność fizyczna w nich wykonywana, może być nieznacznie uciążliwa i niezbyt wygodna. Pomimo tego, jako sposób na ujędrnienie dużych piersi, balkonetka jest niezawodna. Niestety, ale w przypadku małych biustów, nie jest ona wskazanym rozwiązaniem. Nawet kobiety z małymi piersiami, mogą chcieć wybrać ten typ, ze względu na uprawianie sportów, jednakże muszą się one liczyć z tym, że mały biust całkowicie zginie w mocno zabudowanych miseczkach. Powstaje dylemat: wygląd, czy wygoda?

Bikini

Dół od stroju kąpielowego można obecnie znaleźć w przeróżnych wersjach. Można, oczywiście, wybrać tą, która podoba się najbardziej. Tylko, że nie zawsze ta najbardziej urodziwa, jest najlepszym wyborem do posiadanej figury. Dół w kształcie trójkąta na sznureczkach, może wydawać się skąpy, ale jest fantastycznym rozwiązaniem dla Pań, które posiadają dżokejskie uda i szerokie biodra. Dzięki temu optycznie wydają się proporcjonalne. Jego wadą jest, natomiast, podkreślenie linii brzucha. Bikini w kształcie trójkąta z dwoma paskami, są z reguły nisko osadzone. W takiej wersji podkreślają brzuch, akurat w tym miejscu, w którym z reguły zaczyna się jego wypukłość. Fantastycznie sprawdzały się w czasach, kiedy panowała moda na większe, wystające brzuchy. Aby nieznacznie zamaskować ten efekt, można założyć tankini, czyli drugą cześć stroju kąpielowego, którą jest formie krótkiej bluzeczki, zasłaniającej brzuch, ale niepołączonej z dołem stroju kąpielowego. Strój służy bardziej do opalania, niż pływania.

Biusciaste

Wszystkie kobiety uważają, iż mężczyźni nigdy nie przejdą wobec dużych piersi obojętnie. W wielu przypadkach, taka jest prawda. Nie oznacza to jednak, że wszystkie kobiety z dużym biustem uwielbiają siebie za to. Takie kobiety często mają kompleksy na tym punkcie i mówią, że chętnie by się piersiami z kimś innym podzieliły. Panie z dużym biustem czasem odczuwają dyskomfort z ich powodu i sposobem ubierania chciałyby je optycznie zmniejszyć. To samo tyczy się w przypadku wyboru koszuli nocnej. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest koszula z zabudowaną górą, która posiada również gorset z delikatnym ściągaczem. Dobrze sprawdzają się tu również przeróżne dodatki, które umieszczone na dole koszulki, powinny odwrócić wzrok od dużego biustu. Mogą to być perełki, koronka, cekiny lub innego rodzaju ozdoby. Diabeł tkwi w szczegółach. Dzięki takiemu zastosowaniu sylwetka będzie wyglądała bardziej proporcjonalnie i szczuplej optycznie. Piękne ozdoby powinny też polepszyć kobiece samopoczucie.

Bra-fitting

W ostatnich czasach bardzo modne stało się słowo bra-fitting. Nie wiele osób w dalszym ciągu wie, co to jest. Panie powoli kojarzą już to pojęcie, zwłaszcza te, które zdążyły już skorzystać z tych usług. Bra-fitting jest innowacyjną sztuką dobierania staników do rozmiarów sylwetki i biustu. Fitting, czyli z angielskiego dopasowanie, ma na celu uwydatnienie naturalnego piękna każdych, nawet najmniejszych piersi, bez sztucznych push-upów, a tym bardziej ? bez silikonowych udoskonaleń. Podstawowym zagadnieniem bra-fittingu jest obwód ciała tuż pod biustem. Trzeba bardzo dokładnie i precyzyjnie go zmierzyć, ponieważ dzięki temu możliwe jest właściwe określenie dalszych wymiarów. Najistotniejsze są tu dwie współrzędne: obwód pod biustem, a także obwód biustu. To dzięki różnicy między nimi możliwe jest precyzyjne wskazanie rozmiaru miseczki. I tu właśnie cała przygoda się zaczyna. Istnieje już w Polsce wiele salonów, które profesjonalnie zajmują się bra-fittingiem. Każdy biust może wyglądać pięknie.

Dobieranie bielizny damskiej

Wymagania kobiet, odnośnie rodzaju, wyglądu i wygody biustonosza, mogą być przeróżne. Począwszy od kształtu miseczki, poprzez kolor, materiał, strukturę, aż do szerokości fiszbin i mostków. Niezwykle trudno jest wymienić wszystkie z nich. Bardzo często się zdarza, że w wielu sklepach z bielizną bazuje się na 20 podstawowych rozmiarach staników, gdzie tak naprawdę, o czym wspomniane jest wcześniej, istnieje około stu faktycznych rozmiarów. Czasami lepiej jest nie zdawać się na podpowiedzi sprzedawców, korzystniejsze jest korzystanie z własnych odczuć. Najważniejsze jest, aby dobrze się czuć w nowym zakupie i podobało się to, co widzimy w lustrze. W niektórych przypadkach, liczy się też funkcjonalność, na przykład w przypadku uprawiania sportu lub karmienia piersią. Odpowiedni stanik nadaje kształtu całej sylwetce, w pewien sposób ją modelując. Powszechnie znane są biustonosze typu push-up, które mają za zadanie optycznie powiększać piersi.  Efekt bywa niekorzystny i odwrotny do zamierzonego.

Jeżeli panie chcą same spróbować swoich sił, w idealnym dopasowaniu własnego stanika w warunkach domowy, na pewno będą potrzebowały odpowiedniego lustra, w który będą dokładnie widziały swoje odbicie, od pasa w górę. Należy podejść do tego z odpowiednią dawką samokrytycyzmu, ponieważ lustro pokazuje wszystko, nawet tą najgorszą prawdę. Najczęstszym powodem źle dopasowanego biustonosza jest niewłaściwy jego obwód pod biustem. Ja już wcześniej było wspominane, należy go precyzyjnie zmierzyć, aby móc określić dokładny rozmiar. To właśnie obwód zapewnia naszym piersiom stabilne i konkretne podtrzymanie. Błędnym jest myślenie, że najważniejszą rolę odgrywają tu ramiączka, czy też miseczki. Pas, który w odpowiedni, idealny sposób podtrzymuje biust, powinien ściśle przylegać do ciała, na całej długości klatki piersiowej. Powinien on być umieszczony na równej wysokości i z tyłu, i z przodu. Nie raz widzimy sytuacje, że zapięcie wędruje aż do samej szyi. Taka sytuacja jest absolutnie nie dopuszczalna.

One thought on “Zaczarowana bielizna

Comments are closed.