Olejki zapachowe do domu – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujesz, zapewne spędzasz w swoim domu sporo czasu. Po powrocie do domu warto uprzyjemnić sobie pobyt za pomocą olejku zapachowego. Jak zatem wybrać najlepszy zapach do swojego domu?

O czym pamiętać wybierając zapach do domu?

Zastosowanie przyjemnego zapachu w domu znacznie poprawi komfort pobytu Tobie oraz Twoim domownikom. Wysokiej jakości olejki zapachowe do domu sprawią, że od razu po otwarciu drzwi do domu poczujesz piękną, kojącą woń. Pamiętaj o tym, by wybrać zapach, który będzie dla Ciebie optymalny. Musi być to aromat, przy którym dobrze się czujesz. Zrezygnuj z bardzo silnych, intensywnych zapachów, ponieważ mogą Cię dekoncentrować, a nawet powodować zawroty głowy. Orientalne, ciężkie zapachy mogą działać drażniąco, natomiast zbyt słodkie wywoływać senność i mdłości. Miej na uwadze również fakt, że im większa temperatura panuje w domy tym bardziej intensywna będzie woń poszczególnych aromatów. Zanim więc zdecydujesz się na jakiś zapach, wcześniej starannie go wypróbuj.

Jakie aromaty najlepiej sprawdzają się w domu i mieszkaniu?

Wiele osób chętnie sięga po olejki zapachowe do domu o świeżych, cytrusowych nutach. Tego typu zapachy są dyskretne, a przy tym wyczuwalne. Pomagają w koncentracji i sprawiają, że dom wydaje się czysty. W sklepie Pachnąca Szafa znajdziesz olejek zapachowy pomarańczowy, lawendowy, czy też o woni zielonej herbaty i trawy cytrynowej.

Innym rodzajem aromatów, które cieszą się zainteresowaniem wśród klientów, są zapachy kwiatowe. Olejki zapachowe do domu w wersji kwiatowej dają maksymalne poczucie świeżości i na pewno pozytywnie wpływają na samopoczucie osób znajdujących się w domu. Jeśli jesteś miłośnikiem takich zapachów, możesz wybrać jeden z olejków dostępnych na stronie Pachnąca Szafa- na przykład z nutą dzikiej orchidei, lilii wodnej, białych kwiatów, czy kwiatów polnych. Innymi zapachami, które pozytywnie wpływają na domowników i wprawiają w dobry nastrój, są aromaty cynamonowe, goździkowe, czy kawowe. Ostatecznie wybór konkretnego zapachu to kwestia indywidualna.

Olejki zapachowe do domu- czy warto je stosować?

Sporo osób korzysta z odświeżaczy w formie areozolu. Tego typu produkty są zazwyczaj mniej trwałe. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się naturalne olejki zapachowe do domu. Można umieścić je w kominku ceramicznym. Po podgrzaniu zapach staje się bardziej intensywny. Korzystanie z kominka z olejkiem zapachowym to również bardziej ekologiczna opcja niż używanie krótkotrwałych odświeżaczy. Kominek wystarczy na długi czas, wystarczy tylko wymieniać olejek. Niezależnie od tego, na jaką formę się zdecydujesz, jeśli raz użyjesz w swoim domu zapachowego olejku, nie będziesz mógł się z nim rozstać. Przekonasz się, że zapach w mieszkaniu może wpłynąć na wiele aspektów.

One thought on “Olejki zapachowe do domu – jakie wybrać?

Comments are closed.