Jaka lampa podłogowa na trójnogu do salonu?

Jaka lampa podłogowa do salonu? Wiele osób zadaje sobie to pytanie urządzając wnętrze. Dobrana lampa, odpowiada nie tylko za prawidłowe oświetlenie wnętrza, ale także za klimat. To, jaką lampę wybrać do salonu, zależy od jego funkcji, w naszym codziennym życiu. Ważnym aspektem jest też styl wnętrza – inna lampa będzie odpowiednia do salonu w stylu skandynawskim, a inna do salonu art deco. W każdym wnętrzu, sprawdzi się jednak lampa podłogowa trójnóg. Design lampy, wyznacza kolorystyka i wzory zdobiące abażur oraz materiał, z którego wykonano podstawę.

Lampa z kloszem – lampa podłogowa jak biurkowa

Przed przystąpieniem do dekoracji, warto zadać sobie pytanie: jaką rolę ma pełnić nasz salon? Jeśli chcemy dokładnie oświetlić wszystkie zakamarki tego wnętrza i stworzyć jasne pomieszczenie, warto zaopatrzyć się w dwie lampy – wiszącą i podłogową. Lampa podłogowa na trójnogu, dodatkowo doświetli wnętrze. Klosz, powinien być zaprojektowany tak, aby dawać jak najwięcej światła. Sprawdzą się klosze otwarte u dołu i na górze, z materiałów optymalnie przepuszczających światło. Dodatkowo, takie oświetlenie ułatwia pracę i naukę, w zaciszu domowym. Lampa podłogowa na trójnogu to lampa podłogowa jak biurkowa!

 Z drugiej strony, lampa z kloszem doda wnętrzu uroku, kiedy zgasimy światło lampy wiszącej. Gdy zależy nam przede wszystkim na atmosferze relaksu, można zrezygnować z lampy wiszącej. Oświetlenie punktowe, to idealne światło do czytania, oglądania wieczorem filmów i odpoczynku.

Design wnętrza – jaka lampa podłogowa do salonu?

Lampa to ważna dekoracja, dlatego dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę również kwestię stylu. Jaka lampa podłogowa do salonu? Z wnętrzami skandynawskimi i minimalistycznymi, idealnie komponują się lampy z trójnogiem z drewna oraz z kloszem, w klasycznych barwach. Idealnym rozwiązaniem jest na przykład lampa Zippo Blue.

Dzięki Zippo Blue, dobrać można zarówno perfekcyjnie dopasowany kolorystycznie abażur, jak też kolor podstawy. Abażur dostępny jest w kolorach błękitu lub ciemnego granatu i bieli. Z kolei trójnóg, wykonany jest z drewna sosnowego, pokrytego lakierem bezbarwnym lub białym. Co ciekawe, lampa została wykonana ręcznie! To idealny dodatek zarówno do wnętrza w stylu nordyckim i marynarskim, ale również każdego nowoczesnego salonu. Oprócz tego, lampa dostępna jest także w wersji wiszącej oraz mniejszej – na biurko. Dzięki temu, dobrać można pełen zestaw oświetlenia do salonu i całego mieszkania.

Lampa podłogowa trójnóg, wykonana z drutu w całości lub częściowo, to z kolei bardzo industrialny dodatek. Będzie prezentować się świetnie we wszystkich wnętrzach loftowych, industrialnych, minimalistycznych. Abażur z drutu, przybierać może najróżniejsze geometryczne kształty. To prawdziwa awangarda, która spodoba się wszystkim miłośnikom oryginalnego wystroju.

Dodatkowe oświetlenie lub lampa podłogowa do czytania, to świetny dodatek do salonu. Zdecydowanie, najbardziej nowoczesną i najmodniejszą obecnie opcją, jest lampa podłogowa trójnóg. Funkcjonalna lampa podłogowa jak biurkowa, umożliwi czytanie lub oglądanie filmów, w przytulnej aurze domowej. Użyta jako sposób na perfekcyjne doświetlenie wnętrza, również sprawdzi się doskonale!

One thought on “Jaka lampa podłogowa na trójnogu do salonu?

Comments are closed.