Wanny wolnostojące – jak wybrać odpowiednią do łazienki?

Wanna wolnostojąca jeszcze do niedawna wydawała się luksusowym elementem wyposażenia. Obecnie coraz częściej można spotkać się z takim rozwiązaniem nawet w niewielkich prywatnych łazienkach. Kluczem jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. Podpowiadamy jak wybrać wannę wolnostojącą tak, aby doskonale dostosować ją do naszych potrzeb oraz wystroju łazienki.

Wanna wolnostojąca – jak dobrać ją do wystroju łazienki? 

Wanna wolnostojąca nadal przywodzi na myśl luksusowe wnętrza, w których dba się o każdy detal. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby dokładnie dopasować ją naszej łazienki. Na szczęście obecnie wielu producentów proponuje nam mnóstwo modeli, które można z łatwością dopasować do niemal każdego pomieszczenia. Wiele osób wciąż jednak zastanawia się jak wybrać taką wannę, która będzie idealnie uzupełniała styl łazienki. 

Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. Na początku odpowiedz sobie na pytanie – najbardziej interesują Cię spójne wnętrza, czy jesteś raczej fanem eklektyzmu? Na rynku znajduje się wiele wariantów kolorystycznych wanien wolnostojących. Nie tylko fani klasycznej bieli – znajdą coś dla siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wannę wolnostojącą w nieco bardziej niestandardowych barwach. Także w kwestiach kształtów producenci dają nam duże pole do popisu – obecnie dużą popularnością cieszą się wanny asymetryczne. Bardzo istotna jest także kwestia baterii. Nawet jeżeli wybierzesz wannę o minimalistycznej formie i neutralnych kolorach, możesz w prosty sposób nadać pomieszczeniu nieco charakteru za pomocą niestandardowej – czarnej lub złotej baterii. 

Wanna wolnostojąca na środku łazienki – czy to dobry pomysł?

Ustawienie wanny wolnostojącej na środku łazienki pomaga w bardzo prosty sposób przemieć zwykłą łazienkę, w luksusowy i niestandardowy pokój kąpielowy. Jest to wygodne i bardzo estetyczne rozwiązanie. Wannę wolnostojącą możemy obchodzić ze wszystkich stron, poruszanie się po łazience jest więc bardzo wygodne. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że rozwiązanie to nadaje się wyłącznie do dużych pomieszczeń. Powierzchnia, jakiej będziesz potrzebować do jego zastosowania może wynosić nawet 15 m2. 

Wanna wolnostojąca w niewielkiej łazience 

Wiele osób zastanawia się, czy wanna wolnostojąca będzie dobrym rozwiązaniem do niewielkiej łazienki. Oczywiście! Nawet jeżeli nie możesz poszczycić się dużą przestrzenią, łazienka z wanną wolnostojącą leży w granicy Twoich możliwości. Wystarczy zastosować wanny wolnostojące przyścienne. Są one równie estetyczne i wygodne, ich montaż będzie jednak kosztował o wiele mniej miejsca. 

Niezależnie od wariantu wanny wolnostojącej oraz jej umiejscowienia, może ona całkowicie odmienić charakter Twojej łazienki. W sklepach odnaleźć można wiele modeli w bardzo konkurencyjnych cenach, dlatego każdy z pewnością znajdzie ten najbardziej dostosowany do swoich potrzeb. Warto rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ jest nie tylko wygodne, ale także wnosi do codzienności odrobinę luksusu. 

One thought on “Wanny wolnostojące – jak wybrać odpowiednią do łazienki?

  1. Autor tej treści poświęcił wiele czasu na research i to widać gołym okiem!

Comments are closed.