Jak stosować olej konopny?
Niezwykłe właściwości oleju konopnego
Dla większości osób konopie wciąż kojarzą się z ich psychoaktywną odmianą, stosowaną, oczywiście nielegalnie, w celach rekreacyjnych. Jednakże warto wiedzieć, że szczepów owej rośliny jest więcej. Stosowane w przemyśle konopie siewne (Cannabis Sativa) nie tylko nie zawierają związku THC, odpowiedzialnego za działanie psychoaktywne, ale pełne są dobroczynnych witamin i minerałów, które mogą w pozytywny sposób wpłynąć na .pracę naszego organizmu. Konopie wykorzystuje się między innymi do wytwarzania oleju. Jest to produkt o nieskończonej ilości właściwości prozdrowotnych, ponadto posiada cały kalejdoskop zastosowań, które czynią go jednym z coraz chętniej stosowanych ingrediencji kuchennych oraz produktów kosmetycznych. Olejki CBD stosuje się jako dodatek w całej gamie mydeł, kremów i balsamów, coraz częściej widuje się go również jako składnik szamponów i odżywek. Można natknąć się na niego również w „czystej” formie. Jest to produkt hipoalergiczny, działa łagodząco oraz przeciwzapalnie. Posiada właściwości nawilżające, ale jednocześnie nie obciąża włosów ani nie zapycha cery. Jest niezwykle bogatym źródłem kwasów omega, witamin A, B, E i K oraz wapnia, fosforu, cynku i magnezu. Jak jednak stosować olej konopny na naszą cerę i włosy, aby wydobyć jak najwięcej jego właściwości?
Olej konopny na skórę
Olej z konopi nadaje się do każdego rodzaju cery. Suchą skórę pozostawi nawilżoną i gładką, a osobom o mieszanej oraz tłustej cerze pomoże w problemach z zanieczyszczeniami. Oprócz tego olej konopny zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz wspomaga jej ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak niekorzystne warunki pogodowe, czy promieniowanie UV. Sprawdzi się także u osób, które mają problemy z łuszczycą, trądzikiem, czy atopowym zapaleniem skóry. Specjaliści radzą, aby stosując olej konopny na skórę, nakładać go na samym końcu codziennej pielęgnacji. Na oczyszczoną twarz najpierw nakładamy hydrolat, następnie serum, krem (jeśli posiadamy cerę tłustą, można ów element pominąć) i dopiero wówczas sięgamy po olej. Dzięki temu „wodna” część naszej pielęgnacji będzie miała szansę odpowiednio się wchłonąć i nawilżyć cerę, natomiast „olejna” zapewni jej właściwą ochronę. Olej konopny można stosować również pod oczy, a nawet… zastąpić nim żel do demakijażu i mycia twarzy! Wystarczy wymieszać olej konopny z rycynowym, wmasować w skórę, a następnie spłukać, pomagając sobie przy tym ściereczką do twarzy.
Olej konopny na włosy
Konopie siewne w formie oleju sprawdzą się również jako kosmetyk do włosów. Nadaje się on zwłaszcza do zabiegu olejowania – nakładamy go na całą długość suchych włosów, zabezpieczamy, nakładając foliowy czepek, a po paru godzinach myjemy głowę tak, jak zwykle. Warto wspomnieć, że im dłużej przetrzymamy olej na włosach, tym bardziej nawilżone się staną; dlatego warto stosować zabieg olejowania na noc, a włosy umyć dopiero rano. Olej konopny ma działanie odżywcze i ochronne. Zalecany jest szczególnie przy stanach zapalnych skóry głowy, łagodzi bowiem świąd i podrażnienia. Stosowany konsekwentnie wpływa na zdecydowaną poprawę kondycji włosów, sprawia, że z matowych i łamliwych stają się piękne i błyszczące.
Wysoka jakość tekstu i wartościowe informacje