Ustroń noclegi – widok na Beskid Śląski i Czantorię

Uzdrowisko, narty, świąteczne atrakcje. Ustroń – noclegi i apartamenty w górach na Boże Narodzenie

Ustroń jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego. Ma na to wpływ zarówno jego malownicze położenie, jak i status uzdrowiska. W okolicach Ustronia występują bowiem bogate źródła wód mineralnych i żelazistych, a także pokłady borowiny (leczniczego torfu).

Miasto może pochwalić się naprawdę dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Noclegi w górach w tej okolicy spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżnych – apartamenty Ustroń, takie jak Zeta Park, są nowoczesne, komfortowo urządzone i doskonale zlokalizowane. Z oferty uzdrowiskowej Ustronia przez cały rok korzystają osoby, które chcą podreperować swoje zdrowie. To również ciekawy pomysł na odpoczynek w okresie Bożego Narodzenia.

Ustroń – noclegi w Beskidzie Śląskim dla zdrowia

Jak już wspomniano, Ustroń jest znanym i cenionym uzdrowiskiem. W XIX wieku nieopodal miejscowości odkryto złoża borowiny oraz wód żelazistych. Pierwszy Zakład Kąpieli Borowinowych otwarto tam już w 1901 r. Oficjalnie Ustroń otrzymał status uzdrowiska w 1967 r. Obecnie znaleźć tam można liczne domy uzdrowiskowe, sanatoria i ośrodki z bogatą ofertą zabiegów leczniczych oraz rehabilitacyjnych.

Noclegi w górach w Ustroniu w okresie świątecznym są doskonałą okazją, by skorzystać z tego typu ofert i zadbać o swoje zdrowie. Różnego rodzaju kąpiele, natryski, wodne masaże oraz okłady znajdują zastosowanie u pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi, neurologicznymi, pulmonologicznymi, z obrzękami limfatycznymi oraz po urazach w obrębie układu ruchu. Zabiegi i kuracje, które są przeprowadzane przez wykwalifikowanych specjalistów, poprawiają kondycję ciała oraz duszy!

Noclegi Ustroń – dla fanów białego szaleństwa!

Położony wśród malowniczych zboczy Ustroń jest lubiany przez turystów uprawiających sporty zimowe. Jeśli w tym roku chcesz spędzić Boże Narodzenie na nartach lub desce snowboardowej, pokoje Ustroń z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. W miasteczku oraz jego okolicach znajduje się siedem wyciągów narciarskich, kolej krzesełkowa, a także liczne trasy narciarskie o różnym stopniu zaawansowania.

Głównym ośrodkiem narciarskim w Ustroniu jest stacja na Czantorii Wielkiej, gdzie można korzystać z dwóch tras o długości 2500 oraz 1900 metrów. Popularna jest także sztucznie naśnieżana oraz oświetlona na całej długości trasa w okolicy doliny Poniwca. Oczywiście przy większości ośrodków działają wypożyczalnie sprzętu, punkty serwisowe, szkółki dla dzieci i dorosłych, a także lokale gastronomiczne.

Apartamenty Ustroń – poczuj magię świąt!

Gdy uda się znaleźć idealny apartament Ustroń na święta, warto wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach i bożonarodzeniowych wydarzeniach odbywających się w mieście. Tradycją jest kiermasz świąteczny. Na ustrońskim rynku rozkładane są drewniane budki, w których można kupić regionalne rękodzieło, biżuterię, ceramikę, specjały tamtejszej kuchni, domowe ciasta oraz napitki. Bardzo często w grudniowe niedziele odbywają się również koncerty zespołów ludowych, chóru ewangelickiego oraz koncerty kolęd i pastorałek.

Noclegi Ustroń w okresie Bożego Narodzenia to również doskonała okazja, by w zimowej scenerii wybrać się na spacer uroczymi uliczkami miasta i zwiedzić jego najpiękniejsze zakątki. Możesz wybrać jeden z dwóch szlaków – brązowy lub niebieski. Brązowy prowadzi od urzędu miasta, przez Park Lazarów, Muzeum Ustrońskie i Park Kuracyjny. Z kolei szlak niebieski biegnie tuż obok najważniejszych zabytków Ustronia: Muzeum Regionalnego „Stara Zagroda”, pomnika upamiętniającego żydowską synagogę, kościoła apostoła Jakuba oraz budynku szkoły z 1787 r.

Jeżeli szukasz ciekawej opcji na bożonarodzeniowy wypoczynek dla seniorów, osób aktywnych i rodzin z dziećmi, noclegi w Ustroniu z pewnością sprostają Twoim wymaganiom, bowiem każdy znajdzie tam coś dla siebie!