Jak spędzić wolny dzień z dzieckiem w Krakowie?

Opieka nad dzieckiem to codzienne wyzwania oraz niekończąca się kopalnia pomysłów na to, jak spędzić ciekawie dzień. Każde dziecko interesuje się innymi rzeczami, ale tak samo szybko się nudzi. Z tego powodu warto poznać wyjątkowe miejsca, które pozwolą Twojemu dziecku na poznawanie świata, a jednocześnie będą dobrą zabawą.

CIEKAWE MIEJSCA W KRAKOWIE

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie parku wodnego w Krakowie. Jest to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ofercie parku wodnego można znaleźć szereg przeróżnych atrakcji. Jeśli często odwiedzacie basen, nie będzie to jednak duża atrakcja. To może HistoryLand? Jak poznawać polską historię to tylko w nowoczesny sposób, tak by nie zanudzić siebie i pociechy. W HistoryLandzie historia ożywa. Jest to zupełnie inne, niesamowite i pouczające doświadczenie. Cała wystawa zbudowana jest z LEGO – co z pewnością ucieszy każdego małego odkrywcę. Wszystkie elementy skonstruowane są z niezwykłą starannością oraz są bardzo dobrze wykonane. Dodatkowo przy każdej znajdziemy informacje, które poszerzą wiedzę historyczną naszego dziecka. A może i Ty dowiesz się czegoś nowego? 

Ciekawym pomysłem mogą być także krakowskie muzea. Na Twojej liście miejsc do odwiedzenia, zdecydowanie powinno znaleźć się Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to idealna przestrzeń dla miłośników samolotów. W muzeum będziecie mogli podziwiać samoloty, śmigłowce oraz wszelkie eksponaty związane z lotnictwem. Następne na liście jest najstarsze muzeum w Polsce – Muzeum Narodowe w Krakowie. Znajdziecie tam aż 900 tysięcy eksponatów! Szeroka tematyka oferowana przez muzeum, na pewno pozwoli każdemu znaleźć tam coś dla siebie. Innym interesującym miejscem do zobaczenia mogą być Podziemia Rynku, gdzie znajdziemy muzeum umieszczone 4 metry pod ziemią. 

Jeżeli nie dla was zwiedzanie muzeów to może chociaż obowiązkowy Zamek Królewski na Wawelu? Wizyta na zamku to konieczna pozycja na liście miejsc do odwiedzenia. Nawet jeżeli Twoje dziecko nie jest zainteresowane historią i zwiedzanie zwykłych muzeów je zwyczajnie nudzi – to Zamek Wawelski na pewno zrobi na nim wrażenie. Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, a przede wszystkim Skarbiec Koronny i Zbrojownia – gdzie każde dziecko znajdzie tajemnicze przedmioty, ciekawe miejsca i odkryje wawelskie legendy. 

Istnieje prawdopodobieństwo, że nic z tego, co wyżej wymienione nie zainteresuje Ciebie, ani Twojego dziecka. Z bardziej nowoczesnych i interaktywnych atrakcji dla dzieci w Krakowie można wybrać na przykład odwiedziny w krakowskiej papugarni Amazonia. Jest to świetne miejsce dla miłośników natury i zwierząt. Macie możliwość spotkania z najróżniejszymi egzotycznymi rasami papug. Poznacieich zwyczaje, a nawet po bliższym poznaniu otrzymacie szansę pogłaskania papugi oraz nakarmienia jej. Będzie to zapewne niezwykłe przeżycie dla Ciebie i Twojego dziecka. 

Dostępne są także trochę bardziej nieznane miejsca w Krakowie, takie jak Muzeum WOMAI. 

KRAKÓW – ATRAKCJE DLA DZIECI

Muzeum WOMAI – World Of My All Inspiration to wspaniałe miejsce, w którym doświadczysz zupełnie innego świata niż ten, który znasz na co dzień. 

W muzeum WOMAI odnajdziesz dwie zupełnie różne wystawy: jasną i ciemną. Obie zachwycają w takim samym stopniu, a jednocześnie różny sposób. Przygotowane atrakcje skłonią Ciebie i Twoją pociechę do spojrzenia na rzeczywistość z kompletnie innej perspektywy. A w sposób naturalny nauczą czegoś nowego o świecie. 

Strefa jasna pozwala na odkrywanie świata przy użyciu zmysłu wzroku. Twórcy wykorzystali zabawę światłem oraz kolorem. Ujrzycie tam szereg iluzji, doświadczeń wykazujących zawodne działania mózgu, eksperymenty z zakresu nauk ścisłych (chemii, fizyki, geografii) oraz muzyki. Chcecie zgubić swój cień, zobaczyć dźwięk czy zrozumieć, że nie zawsze narysowanie trójkąta to prosta sprawa? To idealne miejsce dla Was. 

Jest jeszcze druga strefa – ciemna. Ta część wystawy pozwoli Wam wczuć się w rolę osoby niewidomej, a tym samym doświadczyć wszelakich codziennych trudności życiowych. W tej strefie nie będziecie mogli polegać na zmyśle wzroku – tu wyostrzy Wam się słych, węch oraz zmysł czujności. Spróbujecie pokonać ruchliwe skrzyżowanie, wybierzecie owoce na targu czy wybierzecie się na wycieczkę do lasu. 

WOMAI to nowa atrakcja, która należy do jeszcze nieznanych miejsc w Krakowie, ale na pewno oferuje ciekawe atrakcje dla dzieci w każdym wieku, a i dorośli nie będą się nudzić. 

Gdzie udać się w wolny dzień z dzieckiem?

WOMAI to nowa atrakcja, która należy do jeszcze nieznanych miejsc w Krakowie, ale na pewno oferuje ciekawe atrakcje dla dzieci w każdym wieku, a i dorośli nie będą się nudzić. 

One thought on “Jak spędzić wolny dzień z dzieckiem w Krakowie?

Comments are closed.