Jaką walizkę wybrać na długi urlop?

Jednym z nieodłącznych elementów długo wyczekiwanych wakacji jest pakowanie bagażu. Cały proces może zostać ułatwiony poprzez zakup odpowiedniej walizki. Dobrym pomysłem będzie dokonanie wyboru z wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć poszukiwań na ostatnią chwilę, które wprowadzą niechcianą, nerwową atmosferę przed samym wyjazdem na urlop. Na co więc powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu walizki?

Jaką walizkę podróżną wybrać?

Pierwsze kryterium, które decyduje o tym, jaka walizka będzie najlepsza na 2 tygodnie, jest jej rozmiar. Wyjeżdżając na długie wczasy, zdecydowanie nie sprawdzi się pojemność 30-40 litrów. Na samodzielny wyjazd powinna wystarczyć walizka 50 – 70 litrowa, jednak kiedy pakujemy całą rodzinę, nie ma sensu oszczędzać sobie miejsca. Największy rozmiar będzie wówczas idealny.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z którego walizka została wykonana. Warto zwrócić uwagę na odporność na uszkodzenia. W tej kwestii dużo zależy od wybranego przez Ciebie środka transportu – szczególną uwagę należy zwrócić podczas podróży samolotem. Niezwykle praktyczne są walizki duże z tworzywa ABS. Będą one wytrzymałe oraz odporne na wilgoć. Niestety mają jeden minus – nieco trudniej zmieścić w nich dużą ilość rzeczy niż w walizkach materiałowych. Łatwość transportowania to również niezwykle ważne kryterium. Elementem niezbędnym są tutaj kółka – najwygodniejsze będą modele, które posiadają je aż cztery. Proces ułatwi także stabilna i dokładnie wykonana, wysuwana rączka.

Podróżna duża walizka o wielkości 28″ Semiline spełnia wszystkie podane powyżej kryteria, ale nie tylko – posiada także blokowanie kodem numerycznym, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo bagażu, na przykład w przechowalni. Atutem są tutaj także – kieszeń na drobiazgi i dodatkowy uchwyt boczny – na pewno zwiększą one komfort podróżowania.

Walizka do samolotu – jakie powinna mieć wymiary?

Warto wiedzieć, że bagaż przewożony w samolocie dzieli się na podręczny oraz rejestrowany. Walizki, które możemy mieć przy sobie podczas podróży, u większości przewoźników powinny nie przekraczać wagi 10 kg oraz wymiarów 55 cm x 40 cm x 23 cm. Pamiętaj jednak o tym, żeby przy zakupie biletów lotniczych zorientować się, jakie są dokładne wymagania Twojego przewoźnika! W tanich liniach lotniczych maksymalne wymiary bagażu podręcznego są mniejsze niż te podane powyżej.

Zwykle rozmiar walizki rejestrowanej, czyli tej przewożonej w luku bagażowym, to łączny wymiar trzech boków nieprzekraczający 158 cm, maksymalna waga wynosi 23 kg. Jeżeli lot jest wyjątkowo długi, czasem linie lotnicze zezwalają na zabranie ze sobą 2 walizek lub zwiększenie wagi bagażu do 32 kg. Zastanawiając się nad tym, jakie wymiary powinien mieć bagaż do samolotu, zorientuj się w przepisach przewoźnika, z którym wybierasz się w podróż. Nie zapomnij o uwzględnieniu swojej klasy podróży oraz o wykupionych usługach.

Jako bagaż rejestrowany doskonale może sprawdzić się walizka podróżna z kolekcji NASA marki Semiline. Jej wymiary są zgodne z wymogami większości linii lotniczych oraz jest wykonana z wytrzymałych materiałów, które zapewnią bezpieczeństwo Twojemu bagażowi.

Jaka walizka będzie najlepsza na 2 tygodniowy urlop?

Wybierając idealną walizkę na czternastodniowe wakacje, warto zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami. Ile osób musi spakować się do jednej walizki? Jaki jest cel wyjazdu i ile rzeczy potrzeba ze sobą zabrać? Jakim środkiem transportu bagaż będzie przewożony? Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania należy dobrać odpowiedni rozmiar oraz materiał – są to dwa najbardziej istotne aspekty. Nie należy jednak zapominać o tym, jak walizka została zaprojektowana. Jest to przedmiot, który powinien służyć posiadaczowi przez długie lata, dlatego musi być też atrakcyjny wizualnie. Dobrze przemyślany zakup – wygodnej, solidnej oraz ładnej wizualnie walizki sprawi, że pakowanie się na długie wakacje już zawsze pozostanie przyjemnością. Dlatego przed wyjazdem nie zwlekaj i dokonaj przemyślanego zakupu, idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb walizki.

One thought on “Jaką walizkę wybrać na długi urlop?

Comments are closed.