Korki i syfony

Mogłoby się wydawać, że sprawy takie jak syfon umywalkowy czy korek do umywalki to drobnostka. Okazuje się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. Wiadomo już nie od dawna, że to właśnie detale nadają wdzięku urządzanym przez nas pomieszczeniom. Dlatego warto poświęcić im obu nieco więcej uwagi. Mimo że ich głównym zadaniem jest m.in. odprowadzanie wody do ścieków, nie oznacza to, że nie mogą wyglądać elegancko! Zatrzymujący brzydkie zapachy w instalacji kanalizacyjnej syfon lub korek wcale nie musi szpecić wyglądu łazienki.

Korek do umywalki – dlaczego jest tak ważny?

Korki do umywalki są coraz częściej produkowane w taki sposób, by były łatwe w montażu, ale i niewymagające pod względem utrzymania ich w czystości. Dlatego obecnie projektowane i produkowane krany łazienkowe posiadają podnoszący się zestaw odpływowy. Ich zastosowanie mogłoby wydawać się trudne, aczkolwiek wcale tak nie jest. Dołączane do korka koszyczki umożliwiają uniknąć problemu związanego z zapchaniem się systemu odpływowego, zapobiegając przedostaniu się zanieczyszczeń do jego środka, np. włosów.

Wpływa to korzystnie nie tylko na utrzymanie porządku w łazience, ale przede wszystkim zapewnia nam możliwość korzystania z urządzenia przez długie lata. Przed jego wyborem warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy kształtem będzie pasował do umywalki, ale i na materiał, z jakiego został wykonany. Ze względu na to, że korek ma ciągłą styczność z wodą – trzeba wybrać taki, który nie zardzewieje. Nasze korki mosiężne, są pod tym względem bezkonkurencyjne. Warto również pamiętać, że dobrej jakości korek to brak problemów z zapchanym syfonem.

Syfon do umywalki nablatowej i korek – niezastąpiony duet do łazienki

Korek do zlewu to urządzenie proste w montażu dzięki rozwiniętemu systemowi łączników i dźwigni, które odpowiadają za przesuwanie spustu korka w górę i w dół. Poprzez ich zastosowanie umywalka lub wanna zostaje uszczelniona. Wyjmowanie korka opiera się na prostym systemie Click-Clack, który nie posiada żadnych części mechanicznych. Aby go zamknąć, wystarczy nacisnąć na korek. Ta sama czynność prowadzi do uwolnienia wody z umywalki. Jest on również łatwy w montażu. W wypadku, gdy jego mechanizm sprężynowy ulegnie zniszczeniu, w prosty sposób wymienisz go na nowy.

One thought on “Korki i syfony

Comments are closed.