3 sposoby na szybsze zmywanie naczyń.

Ręczne zmywanie naczyń

W dzisiejszych czasach większość kuchni w naszych domach jest wyposażona w zmywarkę do naczyń. Twoja z pewnością również. To nie tylko duża oszczędność energii oraz wody, ale także czasu, który można znacznie przyjemniej wykorzystać. W niektórych przypadkach konieczne jest jednak ręczne zmywanie naczyń np. przy ręcznie malowanym szkle, naczyniach z drewnianymi dodatkami, naczyniach aluminiowych, srebrnej zastawie, czy też patelniach. Z pewnością szkoda Ci czasu, jaki musisz poświęcić na ręczne zmywanie naczyń. Wolałabyś go wykorzystać w znacznie przyjemniejszy sposób. Pokażemy Ci kilka skutecznych metod na znaczne skrócenia czasu zmywania.

Odmaczanie naczyń

Odmaczanie to jeden z trików na szybkie zmywanie naczyń. Z pewnością nie raz przypaliłaś zupę. Czy zdarza Ci się, że coś lub ktoś oderwie Cię od pracy np. telefon od przyjaciółki, a gdy wracasz do porzuconych czynności, okazuje się, że o mały włos nie spaliłaś domu? Zapach spalenizny unosi się z okna Twojej kuchni, wprost do sąsiadki, utwierdzając ją w przekonaniu, że kucharka z Ciebie kiepska, a Ty męczysz się z przypalonym garnkiem, skrobiąc go druciakiem przez kolejnych kilkanaście minut. Nie musisz! Wlej do naczynia gorącą wodę. Najlepiej z dodatkiem dobrego płynu. Dozownik do płynu do naczyń aż się o to prosi, byś go użyła. Następnie przypalony garnek odłóż na pół godziny, a zaoszczędzony czas wykorzystaj na zrelaksowanie się. Tak samo postępuj z naczyniami żaroodpornymi oraz z patelniami. Jeśli wśród naczyń znajdują się talerzyki oraz kubki z zeschniętymi resztkami, namocz je w gorącej wodzie z płynem, zanim przystąpisz do zmywania naczyń.

Sprawdzony płyn do mycia naczyń, odpowiednia gąbka do naczyń oraz druciak

Duży wpływ na czas zmywania ma to, jakich płynów do naczyń, gąbek, czy też druciaków używasz w kuchni. Dobra gospodyni ma swoje sprawdzone narzędzia pracy. Gąbka do naczyń powinna być duża, chłonna oraz odporna na uszkodzenia. Druciaki świetnie radzą sobie z opornym brudem. Zwróć jednak uwagę, aby nie niszczyły one naczyń oraz Twoich dłoni. Niezwykle ważny jest również sprawdzony płyn. To głównie dzięki niemu możliwe jest szybkie zmywanie naczyń. Wybieraj zawsze taki płyn do naczyń, który jest wydajny oraz nie niszczy skóry twoich dłoni. Używając go, pamiętaj jednak, by nie używać zbyt dużej ilości. Do usunięcia piany z naczyń potrzebujesz więcej wody oraz czasu, którego nie chcesz przecież marnować. W dozowaniu płynu dużą pomocą jest dozownik do płynu do naczyń. Pozwoli Ci on na odpowiednie dozowanie płynu.

Dozownik do płynu do naczyń

Dozownik do płynu do naczyń ma bardzo estetyczny wygląd. Wiele gospodyń po użyciu płynu do naczyń chowa butelkę z płynem do szafki pod zlewem. Też tak robisz? Używając ładnego dozownika, odpowiednio dobranego do wystroju twojej kuchni, nie musisz tego robić. Nie tylko nie będzie on szpecił twojej kuchni, jak ma to miejsce w przypadku butelki z płynem, ale doda jej uroku. Tobie natomiast zaoszczędzi dodatkowego czasu, jakiego potrzebujesz na wielokrotne w ciągu dnia wyciąganie oraz chowanie butelki z płynem.

Szybkie zmywanie naczyń w zmywarce

Skoro już mówimy o szybkim zmywaniu, warto wspomnieć o zmywaniu w zmywarce. Mówi się, że zmywarka zmywa sama. Ty natomiast wiesz, ile czasu kosztuje Cię wkładanie do niej oraz wyjmowanie naczyń, które należy rozłożyć w szafkach kuchennych. Mało kto lubi wykonywanie tych czynności. Jak je usprawnić? Nie wkładaj naczyń do zmywarki chaotycznie. Znajdź swój system układania naczyń. Naczynia w zmywarce sortuj w taki sposób, aby podczas opróżniania zmywarki, nie biegać niepotrzebnie po całej kuchni. Talerzyki, które trzymasz w jednej szafce, ułóż w jednym rzędzie, nie wkładaj pomiędzy nie talerzy z innego serwisu, który trzymasz na innej półce. To samo ze szklankami oraz kubkami. Posortowane przed myciem sztućce, również szybciej rozkłada się do szuflady. Zmywanie naczyń w zmywarce to też praca. Przed zmywaniem należy starannie usunąć resztki jedzenia. Użyj do tego zużytych serwetek lub specjalnej szczotki. Przypalone naczynia, podobnie jak przy ręcznym zmywaniu naczyń, musisz najpierw odmoczyć.

One thought on “3 sposoby na szybsze zmywanie naczyń.

Comments are closed.