biustonosz

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Karmienie piersią jest ważnym etapem w życiu dziecka i jego matki, na które decyduje się spora część mam noworodków. Bywa też trudne, zwłaszcza na początku, gdy młoda matka i jej dziecko uczą się siebie nawzajem. Dlatego warto zadbać o wszystkie przydatne akcesoria, które pomogą w naturalnym karmieniu dziecka. Jednym z nich jest biustonosz do karmienia. Kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia piersią, jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź przydatne informacje zebrane w tym artykule.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia piersią?

Zmiany zachodzące w kobiecym ciele w okresie ciąży i karmienia piersią mogą być wyjątkowe. Dlatego zakup biustonosza do karmienia piersią nie powinien być zbyt wczesny, bo jeszcze na etapie ciąży w wyniku zmian hormonalnych i przygotowania do laktacji piersi mogą znacząco zmienić rozmiar, podobnie jak w pierwszych tygodniach po porodzie. Zatem kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia? Najlepiej sprawdza się podejście rozsądne:

  • dwa-trzy biustonosze, najlepiej o dość uniwersalnej konstrukcji warto kupić pod koniec ciąży, w trzecim trymestrze,
  • kolejne egzemplarze, w miarę potrzeby, po narodzinach dziecka, w trakcie intensywnej laktacji,
  • następne biustonosze warto wybrać po kilku tygodniach od rozpoczęcia karmienia, gdy laktacja się unormuje – najczęściej wtedy piersi mają już unormowany rozmiar.

Warto także pamiętać, że biustonosz do karmienia piersią musi być wygodny do noszenia na co dzień. Dlatego inną odpowiedzią na pytanie, kiedy kupić biustonosz do karmienia, jest stwierdzenie: wtedy, gdy bielizna, którą posiadasz, przestaje być wystarczająca.

Wybór biustonosza do naturalnego karmienia

Jak dobrać biustonosz do karmienia, kiedy kupić rozmiar pasujący na biust w okresie laktacji? Z pewnością warto uwzględnić rozmiar biustonosza, jaki nosiło się przed ciążą i w jej trakcie, w szczególności w zakresie obwodu pod biustem. On nie ulega zwykle większym zmianom, o ile nie przybierzesz w ciąży ponadprogramowych kilogramów. Jednak już rozmiar miseczki może być problemem, bo nie ma reguły, czy i o ile się zwiększy. Zwykle jest to 1-2 rozmiary. Dlatego warto na początek sprawdzić ofertę biustonoszy do karmienia piersią w sklepie oferującym różne modele i wzory, jak na przykład https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/bielizna/biustonosze-do-karmienia. Na początek dobrym wyborem może okazać się biustonosz z miseczką elastyczną czy nawet bezszwowy, a dopiero po ustabilizowaniu się laktacji warto sięgnąć po modele z fiszbinami. Oczywiście dużo zależy od indywidualnych preferencji w tym zakresie, które w pierwszej kolejności należy uwzględnić.

Nowy biustonosz do karmienia – kiedy kupić kolejny?

Kobiety decydujące się na dłuższe karmienie piersią, na przykład rocznego czy starszego dziecka, często zastanawiają się, kiedy kupić biustonosz do karmienia na dalszy etap KP. Z pewnością warto dbać, by bielizna tego typu, która używana jest intensywnie na co dzień, zachowała swoją funkcjonalność i dobre dopasowanie. Dlatego do oznak, które wskazują, że przyszedł czas na wymianę biustonosza do karmienia piersią lub uzupełnienie garderoby należą:

  • biustonosz jest za ciasny w obwodzie lub w miseczkach,
  • biustonosz staje się zbyt luźny, najczęściej w miseczkach,
  • elementy biustonosza nie działają poprawnie, na przykład zapięcia, regulacje,
  • materiał biustonosza uległ zużyciu, pruje się czy powstają przetarcia, dziury.

Bielizna do karmienia piersią, zarówno biustonosze, jak i koszulki zwykle ulegają szybszemu zużyciu z uwagi na intensywne użytkowanie i częste pranie w celu zachowania higieny. Warto mieć to na uwadze, gdy kupuje się nowe zestawy.

Jak znaleźć sprawdzone modele biustonoszy do KP?

Jeżeli wiesz już, kiedy najlepiej kupić biustonosz do karmienia, ale nie masz doświadczenia w wyborze tego typu bielizny, poszukaj opinii i poleceń innych, doświadczonych już mam. Warto także postawić na ofertę sklepu, który specjalizuje się w akcesoriach dla dzieci i ich mam, takiego jak Bobaskowo. Wybór dobrych biustonoszy do karmienia znajdziesz na stronie https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/bielizna/biustonosze-do-karmienia. Szeroka oferta produktów w przystępnych cenach sprawi, że etap karmienia piersią będzie dla Ciebie łatwiejszy.