Dziecięce zabawki zrób to sam, czyli pomysły na rodzinne jesienno-zimowe wieczory

Nie ma się co oszukiwać dzieci są bardzo wymagające i do tego szybko się nudzą. Można ciągle kupować im zabawki, ale prawda jest taka, że po krótkim czasie i tak się pewnie znudzą. Dlatego warto je robić. Co ciekawe możecie przygotowywać je wspólnie z Waszym dzieckiem. To świetna zabawa, ale też nauka w jednym. Wystarczy trochę chęci, nieco zaangażowania, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania. Czas więc poznać jakie zabawki możecie zrobić razem.

Garaż na samochodziki do it yourself

Warto wspólnie z dzieckiem przygotować garaż. Do tego celu przyda się po prostu zwykłe pudełko po butach. Z przodu wykrawamy dwa otwory, które będą miejscem na bramę. Wieczko zaś utrzymujemy w pozycji poziomej, malujemy na nim pasy i miejsca parkingowe. Teraz przyda się jeszcze wykonanie zjazdu i wjazdu i to także nie jest problematyczne, gdyż wystarczy z drugiego kartonu po butach wyciąć długie i wąskie prostokąty, a następnie połączyć je ze sobą, tworząc długi podjazd. Teraz odmierzcie także karton, który będzie stanowił Waszą bramę garażową, która rzecz jasna będzie ruchoma. I gotowe! W ten sposób zyskujecie garaż z licznymi podjazdami. Może zabawka nie jest zbyt trwała, ale na pewno spodoba się dziecku. Czas przejść do kolejnej propozycji.

Aparat fotograficzny – jak go przygotować?

Dzieci muszą się bawić, wszak zabawa jest nie tylko formą spędzania czasu, ale też uczy, rozwija i buduje kreatywność. Dlatego warto przygotować kolejną zabawkę i również to nie będzie nastręczać dużych problemów. Na pewno warto przygotować aparat fotograficzny z kubeczka i kartonika. Wystarczy tylko wyciąć otwór w kartonie i umieścić w środku kubeczek. W ten sposób uzyska się już obiektyw. Teraz należy po jednej i po drugiej stronie włożyć do środka słomki. Jedna będzie stanowić guzik, a druga posłuży do montażu imitacji lampy błyskowej. I ją także możecie wykonać z kubeczka. Wystarczy tylko odciąć dno i przykleić do słomki. Tutaj możecie przymocować jeszcze wstążkę, która będzie pełnić funkcję paska. Pozostaje już tylko dekoracja i ozdabianie i zabawka gotowa! Teraz czas przygotować kolejną zabawkę i tutaj przyda się pistolet do klejenia na gorąco.

Bębenek dla dziecka

Nauka poprzez sztukę jest dobra. Dziecko nie musi wykazywać dużych zdolności muzycznych, by zakorzenić w nim wrażliwość muzyczną i pasję. Jednak nie wystarczy tylko włączanie mu muzyki. Warto także przygotować wspólnie jakiś instrument. I naszym zdaniem bębenek będzie słusznym wyborem. Na samym początku potrzebujemy puszkę. Rzecz jasna może być to malutka puszka, ale naszym zdaniem sprawdzi się duża, np. po farbie. Trzeba ją dokładnie oczyścić, następnie pomalować. Możecie też użyć farby w sprayu, ewentualnie papieru samoprzylepnego. Gdy ten etap macie za sobą, będziecie potrzebować pistolet do kleju na gorąco. Mocujecie do bębenka drewniany element o podobnej średnicy co puszka. Powinien on nieco odstawać, w ten sposób uzyska się różnorodne dźwięki. W bocznych miejscach warto przymocować trochę wełny, tworząc szerokie zwoje. Teraz czas przejść do przygotowania pałeczek. I tutaj wystarczy użyć drewnianych patyczków. Mocujemy do nich małe kulki wełny, zaś dolną część także owijamy wełną bądź filcem. Jeżeli macie czas i chęci, to możecie przygotować jeszcze bębenki z mniejszych i większych puszek i w ten sposób Wasze dziecko zyska cały zestaw perkusyjny.

Robimy grę memory

Ćwiczenie pamięci jest niezbędne w rozwoju dziecka. To także umiejętność, którą trzeba ćwiczyć, by osiągnąć dobre efekty, a jeżeli można uczyć się i bawić zarazem, to rzeczywiście wręcz trzeba. Warto wykonać grę memory, co w sumie jest bardzo łatwe. Potrzebować będziemy drewniane krążki. Możecie je wyciąć z płyty meblowej, a jeżeli chcecie czegoś łatwiejszego, to sklejcie kilka kartoników, a następnie np. wytnijcie okrągłe kształty. Teraz będziemy jeszcze potrzebować kolorowy filc, z którego wytniiemy różne kształty. Oczywiście różne przedmioty, rośliny czy zwierzęta na kartonikach możecie po prostu narysować, co już będzie świetną zabawą dla całej rodziny.

Warto przygotowywać zabawki samodzielnie. W ten sposób zaoszczędzicie pieniądze w domowym budżecie, a przy tym sprawicie dziecku przyjemność i spędzicie wspólnie czas.