Biżuteria ręcznie robiona
Polska szkoła srebra uformowała się w drugiej połowie XXw. za sprawą twórczości Jadwigi i Jerzego Zaremskich. Ten pionierski trend, którego podmiotem stała się ręcznie robiona biżuteria srebrna, aktualny jest do dzisiaj. Wraz z rozwojem techniki obróbki srebra, państwo Zaremscy uzupełniali kruszec kolorowymi metalami, szkłem, emalią i w końcu ozdobnymi kamieniami. Prace artystów znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego. To właśnie ta para przyczyniła się do popularyzacji srebrnej biżuterii w naszym kraju, która szybko stała się konkurencją dla złota.
Srebrna biżuteria artystyczna ręcznie robiona
Dla większości kobiet, w Polsce w II poł XX w. biżuteria ze złota była całkowicie niedostępna, choćby ze względów finansowych. W sklepach jubilerskich można było już wtedy otrzymać odpowiednik złota – biżuterię srebrną. Biżuteria srebrna damska, z uwagi na zupełnie inną cenę, szybko zyskała popularność. Największe jednak uznanie zdobyła ręcznie robiona biżuteria, charakteryzująca się niepowtarzalnymi kształtami i łącząca wiele odcieni kruszcu, a także wyróżniająca się wyrazistością oraz wyjątkową estetyką.
Współczesna ręcznie robiona biżuteria srebrna
Srebro to materiał niezwykle plastyczny, doskonale nadający się do różnego rodzaju projektów jubilerskich. Umożliwia wykonanie niezliczonej ilości wzorów o różnym stopniu trudności. Srebro w rękach wytrawnego artysty zamienia się w wysokiej klasy biżuterię, spełniającą swoją rolę przy każdej okazji. Największą popularnością wśród kupujących cieszą się jednak kolczyki. W czym tkwi tajemnica? Prawdopodobnie w różnorodności. Srebrne kolczyki o kilku odcieniach masy mogą miękko układać się na płatku ucha, ale często też zwracają uwagę swoją długością i masą. Kolczyki wykonane ręcznie ze srebra mają różnorodną fakturę, co sprawia, że to ona jest najważniejszym atutem zwracającym uwagę. Tego rodzaju kolczyki nie potrzebują już dodatkowego uzupełnienia. To faktura i kształt jest ich największą zaletą.
Jednak dla miłośników barwnych kamieni srebrna biżuteria artystyczna, ręcznie robiona, oferuje bogactwo pomysłów i wzorów. Kamień uzupełniający projekt zwraca uwagę i delikatnie kształtuje owal twarzy. Krótkie kolczyki, np. kolczyki pocałunek noc Kairu, nadają bardzo szczupłym twarzom odrobinę masywności, zmiękczając w ten sposób rysy twarzy. Kolczyki owalne z cyrkoniami, na skutek pracy światła, w podobny sposób modelują twarz, ale już kolczyki owoc z kwarcem podkreślają rysy twarzy dużo intensywniej. Z kolei długie, wiszące kolczyki wydłużają i wyszczuplają twarz. Kolczyki zawinięty liść z czarną cyrkonią podkreślają mroczny charakter ubioru, a jednocześnie wyszczuplają rysy i wydłużają optycznie całą sylwetkę.
Biżuteria srebrna sklep internetowy – naszyjniki
Naszyjniki, obok kolczyków, należą do tej grupy biżuterii, gdzie artysta ma największe pole do popisu. Tego rodzaju biżuteria na szyi kobiety spełnia kilka ról. Przede wszystkim estetyczną, ale nie tylko. Wyrazisty model skupia uwagę, pozostawiając w tyle niedostatki figury czy urody lub odwrotnie, przykuje uwagę i unaoczni najpiękniejszą stronę kobiety: szczupłą szyję, proste ramiona i blask w oczach. Naszyjniki delikatne, celebrytka naszyjnik koniczyna czy fantazja naszyjnik, podkreślają piękny dekolt, delikatne rysy twarzy i świeżą opaleniznę. Naszyjnik art o ogromnej ilości wzorów, charakteryzujący się subtelną barwą i rzadką fakturą, doskonale uzupełni kobiecy strój.
Ręcznie robiona biżuteria srebrna – łańcuszki
Niezwykle pożądaną częścią damskiej biżuterii są łańcuszki. Tu również praca artystyczna i ręczne wykonanie sprawiają, że wygląd srebrnych ozdób jest wyjątkowy oraz niepowtarzalny. Cała uroda łańcuszków na rękę czy stopę leży w splocie, a jest ich nieskończona ilość. Łańcuszek snake tworzy zwartą masę, podczas gdy łańcuszek ankier posiada już delikatne prześwity. Linka łańcuszek to gęsty, intensywny splot. Bez względu na gęstość splotu, łańcuszki doskonale prezentują się na kobiecym ciele. Dodają delikatnego błysku i skupiają uwagę na wąskiej kostce stopy czy nadgarstka.
Autor ma ogromną wiedzę i to widać!