samochód

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Wypożyczanie samochodu stało się w ostatnim czasie niezwykle popularne, zarówno w kontekście najmu krótko, jak i długoterminowego. Pozostaje pytanie, ile właściwie kosztuje wynajęcie auta oraz od czego zależy ostateczna kwota?

Od czego zależą koszty wynajmu samochodu?

Na początek warto zastanowić się, od czego właściwie zależą koszty wynajmu samochodu? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę klasę auta, jaki będzie przedmiotem umowy najmu. Do segmentu A zaliczane są auta niewielkich rozmiarów, które przystosowane są przede wszystkim do jazdy miejskiej. Koszt ich najmu jest stosunkowo niski, jednak z drugiej strony nie dadzą rady pomieścić zbyt wielu osób czy bagażu. Kolejne segmenty to B i C – do pierwszego zalicza się pojazdy o nieco większych rozmiarach, do drugiego zaś te, które posiadają pojemny bagażnik. Wyróżnić można także klasę C+, w której spotyka się auta z automatyczną skrzynią biegów. Wynajem samochodów z powyższych segmentów jest nieco droższy, jednak z drugiej strony doskonale sprawdzą się one na dłuższe trasy, na przykład na rodzinny wyjazd. Znaczenie ma również okres, na jaki wynajmuje się samochód. Im dłuższy, tym cena w przeliczeniu na dzień jest niższa. Według tej zasady w praktyce najbardziej opłaca się wynajem długoterminowy, który trwa dłużej niż rok. Ostateczna cena zależeć może również od rabatów czy upustów, jakie niektóre wypożyczalnie oferują swoim stałym klientom bądź tym, którzy wypożyczają auto po raz pierwszy. Jeśli samochód ma zawierać dodatkowe wyposażenie takie, jak nawigacja czy fotelik dziecięcy, to należy liczyć się z nieco wyższymi kosztami jego wynajmu. Niektóre wypożyczalnie oferują ponadto odstawienie auta pod wybrany adres, co jest dodatkowo płatną opcją. 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Wiadomo już, od czego zależy ostateczna kwota, jaką zapłaci klient wypożyczalni. Pozostaje pytanie, ile właściwie należy przeznaczyć na wynajem pojazdu. Wypożyczalnia w Ostrołęce oferuje konkurencyjne, różnorodne ceny, dzięki którym o wiele łatwiej wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Z jakimi kosztami należy się liczyć? Na ogół za wynajęcie auta na jeden dzień trzeba zapłacić około 50 zł. Niektóre wypożyczalnie oferują preferencyjne ceny, które oscylują na poziomie 30 zł. Czasami pierwszy dzień wynajmu samochodu jest darmowy, jednak nie każda wypożyczalnia proponuje tego rodzaju korzyść dla nowych klientów. W przypadku, gdy okres najmu wynosi miesiąc, należy uiścić kwotę mniej więcej 300 zł. Mowa oczywiście o autach standardowych, które przeznaczone są głównie do jazdy miejskiej. Za auta wyższej klasy trzeba będzie zapłacić nawet 700 zł w skali miesiąca. Szczególnie gdy pojazd posiada dodatkowe wyposażenie. Za auto, które zostanie wypożyczone na dłuższy okres czasu, na przykład na rok, klient zapłaci o wiele mniej. Najem krótkoterminowy może różnić się od długoterminowego nawet o 200 zł w skali miesiąca. 

Wynajem samochodu – jak znaleźć najlepszą wypożyczalnię? Ostrołęka

Klienci wypożyczalni samochodowych zwykle poszukują miejsc, w których będą mogli wypożyczyć auto w najkorzystniejszych cenach. Warto więc zwrócić uwagę na takie, które oferują swoim klientom różnorodne rabaty zmniejszające końcową kwotę. Wypożyczalnie działające w mniejszych miastach zazwyczaj oferują swoim klientom lepsze ceny. Z drugiej jednak strony osoba zainteresowana wypożyczeniem pojazdu często musi liczyć się z koniecznością osobistego odebrania samochodu, co może okazać się problematyczne, a także pociągać za sobą dodatkowe koszty. W związku z tym warto dokładnie sprawdzić i porównać oferty poszczególnych wypożyczalni przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie nawiązania współpracy. Tylko na tej podstawie można dobrać idealny samochód dla siebie w najlepszej cenie. Co ważne, pieniądze stanowią tylko jeden z czynników, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając konkretną wypożyczalnię. Faktem jest, iż dla klientów istotny powinien być model wynajmowanego samochodu, a nie tylko kwota, jaką należy za niego zapłacić.