strona internetowa

Wybór najlepszego dostawcy usług hostingowych dla branży turystycznej

Każda strona internetowa firmy z branży turystycznej do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniego serwera. Na rynku do dyspozycji klientów jest wielu dostawców tych usług hostingowych, proponujących różne jego warianty. Jak wybrać najlepszy hosting dla stron obiektów noclegowych?

Cechy dobrego hostingu

Usługi hostingowe powinny być odpowiednio dopasowane do potrzeb firm z branży turystycznej. Usługi hoteli, campingów czy pensjonatów to szczególny obszar działalności, który ma swoje wymagania. Najlepszy hosting dla usług turystycznych powinien być przede wszystkim szybki i prawidłowo zabezpieczony.

Szybkość

Czas ładowania strony internetowej ma ogromny wpływ na wrażenia klienta i powinien być krótki. Jest to szczególnie ważne w przypadku usług turystycznych, kiedy klient chce od razu za pośrednictwem strony dokonać rezerwacji. Wolno ładująca się strona z pewnością odstraszy potencjalnego klienta, który poszuka odpowiedniej dla siebie oferty u konkurencji. Szybkość wczytywania strony ma również istotne znaczenie z punktu widzenia robotów Google, ponieważ jest postrzegana jako istotny czynnik rankingowy w pozycjonowaniu stron. Szybkie serwery, posiadające dużo pamięci i mocy, z pewnością ułatwią zdobywanie nowych klientów, a tym samym przyczynią się do wzrostu zysków.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest fundamentem funkcjonowania stron www. Dobry dostawca hostingu zagwarantuje odpowiednią ochronę witryny wraz z efektywnymi zaporami oraz monitoringiem podejrzanej aktywności. Dobry hosting powinien oferować protokół SSL, który umożliwia szyfrowanie informacji przekazywanych pomiędzy serwerem a przeglądarką. Sprzedawanie online jakichkolwiek usług i przyjmowanie płatności internetowych, w tym również za rezerwacje obiektów noclegowych, wręcz wymaga posiadania protokołu SSL.

Wsparcie

Firmy z branży turystycznej mogą posiadać własną obsługę informatyczną, zajmującą się stroną www. Jednak wiele podmiotów nie korzysta z takiego wsparcia, a właściciele najczęściej nie mają czasu na samodzielną obsługę stron. Dlatego też dostawca usług hostingowych powinien oferować pomoc w utrzymywaniu środowiska sieciowego.

Możliwość poszerzenia oferty hostingu

Jeśli właściciel hotelu lub pensjonatu planuje dodawanie treści do swojej strony internetowej lub wyposażenie jej w nowe funkcjonalności, powinien wybrać takiego dostawcę usług hostingowych, który umożliwi mu w przyszłości rozszerzenie oferty. Taka opcja hostingu będzie również przydatna, jeśli bieżący ruch w witrynie z czasem ulega zwiększeniu.

Cena usług hostingowych – od czego jest uzależniona?

Koszt hostingu stron może się wahać od kilkudziesięciu złotych miesięcznie do nawet kilku tysięcy. Zdarzają się także dostawcy, którzy oferują tę usługę za darmo lub jej cena jest wliczona do pakietu ze stroną internetową i domeną. Bezpłatny hosting wiąże się z wyświetlaniem na stronie reklam. Trzeba uważać na oferty z niską ceną, ponieważ takie usługi mogą wiązać się z ograniczoną wydajnością serwera lub częściowym dostępem do niektórych usług. Warto zatem przed wyborem dostawcy usług hostingowych przeanalizować wszystkie opisane kwestie i dopasować ofertę do indywidualnych potrzeb.