TOP5 najlepszych patelni teflonowych

Patelnie teflonowe już od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to rodzaj naczynia, które dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki, umożliwia smażenie oraz duszenie potraw bez dodatku tłuszczu, co sprawia, że są one zdecydowanie zdrowsze niż dania przygotowane z jego dodatkiem. Teflonowe patelnie są także łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ jeśli nie są bardzo zabrudzone, wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką lub ręcznikiem papierowym. Poniższyranking patelni teflonowych powstał w celu ułatwienia decyzji, dotyczącej zakupu konkretnego modelu. Korzystając z tego rodzaju naczyń, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie używać na nich metalowych sztućców, ponieważ mogą one uszkodzić delikatną powłokę. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest korzystanie z drewnianych lub plastikowych akcesoriów kuchennych. Z rankingiem powinien zapoznać się każdy, kto zastanawia się,która patelnia teflonowa będzie najlepsza. 

Najlepsze patelnie teflonowe na rynku

5. Galicja Patelnia Royal z powłoką nieprzywieralną 22cm indukcja czarna 2900

To bardzo dobra patelnia teflonowa, o średnicy wynoszącej 22 cm. Wykonana została z odkuwanego aluminium, który jest materiałem bardzo wytrzymałym oraz trwałym. Dodatkowo, tworzywo to jest również odporne na odkształcenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Wnętrze naczynia pokrywa z kolei powłoka nieprzywierająca Dyflon. Posiada ona bardzo grube dno, które sprawia, że cała jego powierzchnia rozgrzewa się równomiernie. Wygodna i powlekana silikonem rączka sprawia, że gotowanie z użyciem tej patelni to prawdziwa przyjemność. Bez problemu można stosować ją na kuchenkach gazowych, ceramicznych, elektrycznych, a także indukcyjnych, co sprawia, że to jedną z najbardziej praktycznych i uniwersalnych wariantów. Można także myć ją w zmywarce, bez obaw o to, że straci ona swoje właściwości.

4. Stalgast Patelnia Aluminiowa/Teflonowa Ø 40 Cm (035401)

Kolejne miejsce w rankingu patelni teflonowych zajmuje ten model, którego powierzchnia pokryta jest trójwarstwowym teflonem, zapobiegającym przywieraniu potraw. Dodatkowo, jest ona także bardzo odporna na zarysowania i uszkodzenia, co sprawia, że posłuży nam przez długi czas. Rączka stalowa wykonana jest z najwyższej jakości stali epoksydowanej, która zapewnia wysoką wytrzymałość termiczną. Patelnia ta wykonana jest z aluminium, dzięki czemu szybko i równomiernie się rozgrzewa. O tym, że jest to bardzo dobra patelnia teflonowa, świadczy także to, że jest ona bardzo często wykorzystywana w profesjonalnych lokalach gastronomicznych.

 3. FISKARS Functional Patelnia do płyt indukcyjnych, 24 cm 1015334f

Teflonowe patelnietej marki są niesamowicie popularne w świecie gastronomicznym. Są one idealne do codziennego użytkowania. Model ten wykonany jest z aluminium, a od wewnętrznej strony pokryty  jest trwałą i nieprzywierającą powłoką Hardtec. Jest ona całkowicie pozbawiona szkodliwych substancji PFOA. Każdy, kto zastanawia się nad wyborem odpowiedniego wyposażenia kuchennego, powinien pomyśleć nad zakupem tego modelu. Jest to bardzo lekka patelnia, która nadaje się do użytkowania na każdym rodzaju kuchenek, a także przystosowana do mycia w zmywarce. Rączka wykonana została z bakelitu, czyli materiału, który nie nagrzewa się. To sprawia, że jest w pełni bezpieczna podczas gotowania. Patelnię można także używać w piekarniku nagrzanym do maksymalnie 150 stopni Celsjusza. W efekcie końcowym jest to jedna z najlepszych patelni teflonowych w tym zestawieniu.

2. Klausberg Patelnia Granitowa 28 cm (Kb7041)

W tym porównaniu nie mogło zabraknąć tego modelu. Patelnia granitowa Klausberg została wykonana z najwyższej jakości aluminium, a dodatkowo posiada potrójną warstwę marmurową. Nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek: gazowych, elektrycznych, ceramicznych, halogenowych i indukcyjnych. Jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Patelnia ta posiada miękki i wygodny uchwyt, a w zestawie znajduje się dopasowana pokrywka. Wewnętrzna powłoka wolna jest od PFOA oraz PTFE. Na tej patelni można przygotowywać pyszne potrawy – zarówno bez dodatku tłuszczu, jak i z niewielką jego ilością. Wykonywane na niej dania nie stracą swoich walorów smakowych oraz wartości odżywczych podczas smażenia lub duszenia .

1. Tefal Talent Pro o średnicy 24cm C6210452

Ta doskonała patelnia z teflonu znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii, naczynia z tej serii charakteryzują się doskonałą jakością. Posiada ona wskaźnik, który zmienia barwę, informując użytkownika o tym, że jest ona gotowa do użycia. Dzięki temu udaje się uzyskać idealną temperaturę, która pozwala przygotować pyszne i zdrowe posiłki. To, co sprawia, że jest to produkt godny uwagi, to także fakt, że można jej używać bez problemu na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych, a także indukcyjnych. Zastosowana w niej powłoka zewnętrza sprawia, że jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Z kolei warstwa nieprzywierająca, która znajduje się w jej wnętrzu, jest niezwykle trwała i wytrzymała. Jest ona dodatkowo wzmocniona cząsteczkami tytanu, który uznawany jest za jeden z najtwardszych materiałów na świecie. Wszystkie te cechy i właściwości sprawiają, że jest to idealna patelnia dla każdego, kto zastanawia się nad zakupem najlepszej patelni do codziennego użytkowania.