Rzeczy o których musisz pamiętać urządzając sypialnię

Robisz remont swojego mieszkania? Budujesz dom od podstaw lub chcesz wprowadzić u siebie kilka zmian? Po ciężkich godzinach w pracy na pewno zechcesz odpocząć i wyspać się przed kolejnym trudnym dniem. Co jednak zrobić, żeby we własnej sypialni czuć się jeszcze bardziej komfortowo?

Jeżeli nie wiesz, jak urządzić swoją sypialnie – musisz wiedzieć, że wielką rolę odgrywa wielkość pomieszczenia, które na nią poświęcisz. Inne rozwiązania sprawdzą się dobrze w wielkiej sypialni, inne w małej. Zawsze najpierw powinna zadziałać wyobraźnia – jak wygląda Twoja wymarzona sypialnia? Nie skupiaj się na metrażu czy kształcie pomieszczenia – najpierw stwórz w swojej głowie najlepszy obraz swoich marzeń, a następnie spróbuj przenieść go do swojego mieszkania.

Przede wszystkim należy skupić się na meblach. Warto wiedzieć, że najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko, przecież jak sama nazwa wskazuje – sypialnia służy do spania. Rama takiego łóżka powinna przede wszystkim współgrać chociażby w małym stopniu z kolorystyką danego pomieszczenia. Ważne jest również, by sypialnia wpasowywała się w stylistykę całego mieszkania lub chociaż jego części.

Jeżeli posiadasz niewielką sypialnię – lepiej postawić na minimalizm i jasne kolory ścian – dzięki temu pokój będzie się wydawał optycznie większy. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie w danej sypialni dużego lustra i dużego okna. To bardzo ważne, ponieważ ciemne wnętrze każdej powierzchni będzie ją optycznie pomniejszać.

Jeśli Twoja sypialnia będzie duża – możesz zaszaleć. Bardzo ładnie wyglądają pomieszczenia, w których jedna ze ścian jest niepomalowana, ale wyłożona na przykład betonem lub starym drewnem. Dzięki temu będzie ona wyglądała na nowoczesną, ale też na bardziej przytulną w przypadku drewna.

Zastanów się nad tym, jaki styl lubisz najbardziej. Stawiasz na minimalizm? Zaopatrz się w łózko o metalowej ramie i cienkich nogach. Po pierwsze takie łóżko zajmie mniej miejsca, a po drugie nie będzie sprawiało wrażenia ciężkości. Jeżeli jednak lubisz klasyczne rozwiązania – kup łóżko z drewna w wybranym przez Ciebie kolorze – w małej powierzchni powinien być to jasny odcień. Są to wyłącznie sugestie, ponieważ Ty powinieneś wiedzieć, jakie łóżko spodoba Ci się najbardziej – być może wolisz lite drewno i gładką powierzchnię, a może metal i duży oraz miękki zagłówek. Jeżeli nie możesz się zdecydować – wybierz się do sklepu meblowego, jednak zwracaj uwagę na wyłącznie te modele, które będą pasowały do ścian pomieszczenia.

Inne ważne meble to na przykład szafa lub komoda, a także biurko. Jeżeli powierzchnia Twojej sypialni jest niewielka – możesz poszukać na przykład biurek rozkładanych, dzięki czemu nie zajmiesz nimi dużo miejsca. W przypadku szaf natomiast warto pamiętać, by miały podobny odcień, co rama łóżka. W dużych pokojach dobrze sprawdzą się niewysokie modele, jednak w przypadku małej sypialni warto zainwestować w szafę węższą, ale sięgającą sufitu. Dobrze, żeby na drzwiach szafy znajdowało się lustro. Po pierwsze stanie się ono elementem wystroju pomieszczenia, ale też pomoże Ci podczas przebierania!

W przypadku jasnych powierzchni dobrym wyborem będzie zakup pościeli i dodatków o intensywnych kolorach, dzięki czemu nawet mała sypialnia nie będzie wyglądała na nudną. Jednak kiedy Twoje pomieszczenie jest duże – zastanów się nad ciemniejszymi dodatkami, dzięki czemu Twoja sypialnia będzie wyglądała na elegancką. Dobrym dodatkiem na dużej powierzchni może być chociażby duży, ciemny fotel.

Do sypialni, warto również zaopatrzyć się w telewizor na długie sobotnie wieczory. Najlepiej by nie był zbyt duży, odpowiednią wielkością będą 32-cale. Przejrzyj wybrane przez Nas modele telewizorów specjalnie dla Ciebie na Terdeals.com i skorzystaj z przygotowanych zniżek.

One thought on “Rzeczy o których musisz pamiętać urządzając sypialnię

Comments are closed.