Rolety czy żaluzje – co lepiej wybrać

Aranżując konkretne pomieszczenie, nie można zapominać o dekoracji okiennej, która nada wnętrzu charakteru i niepowtarzalnego stylu. Obecnie sporo osób odbiega już od tradycyjnych firanek i zastępuje je wielobarwnymi roletami materiałowymi lub minimalistycznymi żaluzjami. Klienci często stoją przed dylematem i nie wiedzą, czy kupić żaluzje, czy rolety – oba rozwiązania mają sporo zalet i wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych upodobań oraz wymagań konkretnej osoby.

Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy wybrany produkt ma stanowić głównie oryginalną dekorację wnętrza, czy może jednak najważniejsza jest jego podstawowa funkcja i pełna ochrona przed promieniami słonecznymi. Jeśli chodzi o żaluzje, to z pewnością spodobają się osobom, które lubią styl minimalistyczny, rustykalny, a także żyją na co dzień ekologicznie. Na rynku największym zainteresowaniem cieszą się drewniane żaluzje, które pięknie się prezentują, a do tego gwarantują niemal całkowite odbicie promieni słońca, dzięki czemu zapewniają chłodne i przyjemne warunki wewnątrz pomieszczeń. Najnowszą wersją dostępną na rynku są żaluzje wykonane ze skóry, które z kolei będą pasować do wnętrz w stylu nowoczesnym i glamour.

Jeśli natomiast chodzi o rolety, to tutaj z kolei wybór asortymentu jest o wiele większy i na uwagę zasługują szczególnie przepiękne rolety rzymskie i weneckie, które idealnie zastąpią nieco przestarzałe już firanki. Można je z powodzeniem łączyć z nowoczesnymi zasłonami, tworząc bardzo klimatyczne wnętrze. Rolety można zamówić w jednolitych kolorach, ale także klienci mogą znaleźć wielobarwne materiały i oryginalne dziecięce wzory. Niemal do każdego pomieszczenia można zamówić zupełnie inny rodzaj i kolor rolet, dopasowując je idealnie do wystroju. Jeśli właścicielowi zależy jednak na podstawowej funkcji produktu, czyli na zaciemnieniu pokoju, to powinien zdecydować się na rolety dzień – noc, które pozwalają na regulację światła i ciepła promieni, które dociera z zewnątrz.

Jeśli nadal ktoś się zastanawia i wciąż nie wie, czy wybrać rolety, czy żaluzje, to powinien przejrzeć dostępne rodzaje dekoracji okiennych oraz zdecydować, w którym pomieszczeniu konieczne będzie skorzystanie z funkcji zaciemnienia, a w którym wystarczy jedynie roleta materiałowa, aby dobrze się prezentowała. Warto także kierować się stylem urządzonego mieszkania lub domu, aby wybrane produkty zamontowane w oknach były spójne z resztą pomieszczenia. Warto podkreślić, że w obu przypadkach klienci mogą zamówić rolety i żaluzje na wymiar, aby idealnie dopasować je do wielkości okien.

One thought on “Rolety czy żaluzje – co lepiej wybrać

Comments are closed.