Jakie jest zastosowanie folii stretch?

Folia stretch jest materiałem szalenie popularnym o szerokim spektrum zastosowań. Można ją wykorzystywać na niewielką skalę we własnych domach, ale sprawdza się w branży transportu, na magazynach oraz w wielu innych zakładach pracy. Czym tak naprawdę jest ten rodzaj folii i dlaczego można ją wykorzystywać do tak wielu zadań? Okazuje się, że materiał ten można spotkać w bardzo wielu różnych miejscach. 

Czym jest i do czego służy folia stretch? 

Producent folii stretch wykonuje ją z kopolimerów etylenu oraz polimerów. W efekcie takiego zestawienia powstaje produkt o wyjątkowych właściwościach: 

 • Powstała folia może mieć różny stopień przezroczystości, może też mieć zróżnicowaną szerokość, przez co dobrze można dobrać ją do konkretnych zadań. 
 • Jest to folia, która charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością i rozciągliwością. Poprzez rozciąganie nie traci ona jednak swoich właściwości. 
 • Folia ta ma możliwość zmiany kształtu. 
 • Może mieć różną strukturę – zarówno jednowarstwową jak i grubszą – wielowarstwową. 
 • Obok folii wyjątkowo grubych produkowany jest także wariant samoprzylepny do szczególnych zastosowań. Polimerowa folia stretch ma formę plastikową, z kolei ta produkowana z polichlorku winylu ma właściwości samoprzylepne i jest bardzo cienka. 
 • Folia charakteryzuje się estetycznym, delikatnym połyskiem na całej swojej powierzchni. 
 • Folia nie paruje, jest wyjątkowo wytrzymała, a dodatkowo stanowi bardzo dobry kompromis pomiędzy produktem o wysokiej jakości a jego przystępną ceną – także przy wykorzystywaniu jej na większą skalę. 
 • Stretch występuje w formie folii ręcznej oraz maszynowej. Na dużą skalę wykorzystywane są specjalne owijarki, które znacznie przyspieszają pracę. 

Szerokie zastosowanie folii stretch

Można powiedzieć, że trudno o bardziej wszechstronny materiał do tego typu folii – zastosowanie folii stretch jest powszechne. Wobec tego, do czego służy folia stretch w praktyce? 

 • Wykorzystuje się ją do pakowania różnego rodzaju ładunków i towarów. Jest odpowiednia nawet do przesyłek wielkogabarytowych, które dodatkowo mają spory ciężar. Z powodzeniem można też zabezpieczyć taką folią każdy inny ładunek – nawet występujący w małych partiach. Powszechnie służy więc do pakowania zaopatrzenia, ale jest też wykorzystywana na mniejszą skalę przez właścicieli sklepów – w szczególności tych internetowych, gdzie istnieje konieczność odpowiedniego zabezpieczenia towaru do wysyłki. 
 • Folia stretch – zastosowanie tego produktu można znaleźć także w przypadku pakowaniu ładunków modułowych, gdzie ważne jest, aby w ramach jednej paczki połączyć kilka różnych elementów. 
 • Folia stretch służy też do zabezpieczania paczek przed uszkodzeniami mechanicznymi czy przed brudem. Standardowo, służy do owijania całych palet z towarów po to, aby do transportu całość była zwarta i łatwa do przewożenia. 
 • Folia ta jest często wykorzystywana do produkcji żywności. Pakuje się w nią wyroby mięsne, garmażeryjne, cukiernicze oraz wiele innych. Folia bardzo często stanowi doskonały gwarant szczelności opakowania, co sprawia, że żywność może być dłużej przydatna do spożycia. Folia może służyć także do zamrażania żywności, a także do jej porcjowania. Poddawana niskim temperaturom i tak bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. 
 • Szalenie ważne jest zastosowanie tego typu folii w rolnictwie. Może ona służyć nawet do zabezpieczania całych boli siana i ich przechowywania w gospodarstwach przez dłuższy czas. 
 • Folię można z powodzeniem wykorzystywać także w warunkach domowych do pakowania i przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Można zabezpieczać nią obuwie, ubrania, a także przedmioty, które chcemy ochronić przed wnikaniem kurzu i brudu. Z powodzeniem można owijać nią meble oraz wyroby z drewna, które chcemy zabezpieczyć przed wilgocią. Folią można zabezpieczać też wszelkie elementy wyposażenia podczas przeprowadzki. 
 • Może to być zaskakujące, ale folia ta znajduje zastosowanie nawet przy niektórych zabiegach kosmetycznych, np. tych, które przeprowadza się w celu pozbycia się cellulitu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *