wordpress

Jaki hosting dla WordPress?

Blogowanie już od wielu lat jest niezwykle popularne. W tym samym czasie ogromną popularność zdobyła platforma blogowa WordPress. To właśnie na niej tworzona jest dziś zdecydowana większość blogów. Co jednak ważne, WordPress nie służy już obecnie jedynie do tworzenia blogów. Platforma jest już na tyle rozbudowana, że służy również do tworzenia firmowych stron, a nawet sklepów internetowych. Aby jednak móc się cieszyć z wszystkim możliwość tej platformy, konieczne jest jej zainstalowanie na odpowiednich hostingu. Jaki sprawdzi się najlepiej?

Czym jest hosting?

Zanim odpowie się na pytanie, jaki hosting dla WordPress wybrać, warto w kilku słowach wyjaśnić, czym hosting jest. Ogólnie rzecz ujmując, hosting to miejsce na serwerze, na którym umieszczone są wszystkie pliki tworzące stronę internetową. Bez umieszczenia plików nie serwerze nie jest możliwe opublikowanie w sieci witryny internetowej. Na rynku działa wiele firm hostingowych, które oferują różne rozwiązania pod tym kątem. Wybierając konkretny hosting, pamiętać trzeba, aby był on dopasowany do konkretnych potrzeb. W tym przypadku jest to instalacja platformy WordPress.

Jaki hosting dla WordPress?

WordPress to system zarządzania treścią, który dziś cieszy się największą popularnością wśród twórców stron internetowych. Wynika to przede wszystkim z trzech powodów. Po pierwsze, jest bezpłatny. Po drugie, daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia stron internetowych. I po trzecie, nie jest skomplikowany w obsłudze. Aby jednak móc cieszy się z możliwości tej platformy, musi być ona wcześniej zainstalowana na odpowiednim hostingu. Tylko wówczas WordPress działać będzie stabilnie, szybko i bezpiecznie. Wybierając konkretny hosting, pod uwagę wziąć trzeba kilka istotnych parametrów. Najistotniejsze jest tu to, aby wybrany hosting obsługiwał język programowania PHP oraz umożliwiał tworzenie baz danych MySQL. Bez tych możliwość instalacja WordPress będzie po prostu niemożliwa. Warto także postawić na taki hosting, który posiada protokół HTTPS. Ma to bowiem wpływ na większe bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerze oraz na bezpieczniejsze działanie samej strony internetowej.

Pojemność i transfer danych

Obsługa PHP i MySQL to podstawowy, ale nie jedyny parametr dobrego hostingu pod WordPress. Uwagę koniecznie zwrócić należy również na pojemność hostingu oraz transfer danych. Pojemność hostingu to po prostu ilość miejsca na serwerze, którą ma się do dyspozycji. Oczywiście im większa pojemność, tym lepiej. Nie zawsze jednak hosting o bardzo dużej pojemności jest potrzeby. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowany serwis zamierza się zbudować na platformie WordPress. Często ma początku wystarczająca pojemność to 10 GB. Ważne jest tu jednak, aby wybrać taki hosting, który w razie takiej potrzeby daje możliwość zwiększenia pojemności. Pamiętać bowiem trzeba, że wraz z czasem serwis internetowy może się rozrastać, a tym samym pojawi się potrzeba posiadania większej pojemności na serwerze. Kolejny ważny parametr to transfer danych. W tym przypadku im większy ruch strona będzie generować, tym większy transfer danych będzie potrzeby. W innym wypadku strona będzie działać zbyt wolno, co zniechęci użytkowników do korzystania z niej. Na początku w zupełności powinno wystarczyć 50 GB. Tak jak w przypadku pojemności, tak i w przypadku transferu danych, jeśli zajdzie taka potrzeba można go zwiększyć. Oczywiście pod warunkiem, że wybierze się hosting, który daje taką możliwość. Podsumowując, najlepszy hosting dla WordPress to taki, który oferuje dużą pojemność i duży transfer danych.

WordPress – jaki hosting?

Wybierając hosting pod WordPress, warto mieć na uwadze jeszcze kilka innych elementów. Przede wszystkim jest to backup danych. Mowa tu o tym, aby hosting tworzyć automatycznie kopię zapasową danych na serwerze. Dzięki temu w razie ewentualnej awarii nie straci się wszystkich danych. Zawsze będzie można przywrócić ostatnią zapisaną wersję strony. Dobrze również, jeśli hosting posiadać będzie wbudowany kreator stron www. Pozwoli to na łatwe tworzenie stron internetowych użytkownikom, którzy nie mają dużego doświadczenia w tym zakresie.