mieszkanie

Jak samodzielnie wykończyć mieszkanie pod klucz?

Kupno wymarzonego mieszkania to dopiero początek szaleństwa remontowego, kiedy otrzymujemy stan deweloperski. Remont mieszkania staje się ważny, ponieważ każdy powinien czuć się w nim komfortowo, każdy powinien znaleźć swój cichy, relaksujący kącik, ale powinno być to też miejsce, w którym może spotkać się cała rodzina. Nie możemy zapomnieć o funkcjach, detalach, praktycznych rozwiązaniach do łazienek, praktycznych kuchni itp. To prawdziwy zawrót głowy, zakupy, wymyślanie rozwiązań, które zadowolą każdego, nadzorowanie ekip remontowych itp. Czy naprawdę najlepszy sposób to samodzielne wykończenie mieszkania? Może lepiej zatrudnić profesjonalistę? 

O czym musisz wiedzieć przed remontem?

Przed odbiorem kluczy należy opracować plan remontu mieszkania. Jeśli dokładnie wiemy, co będzie w naszej lokalizacji, możemy wcześniej się przygotować. Przede wszystkim należy stworzyć projekt naszego mieszkania, czyli uwzględniający wygląd poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu będziemy mogli zakupić odpowiednią farbę lub tapetę, panele, płytki podłogowe, drzwi wewnętrzne i rozważyć wcześniejszy zakup mebli. Po otrzymaniu klucza możemy przystąpić do wszystkich czynności.

Kiedy zaczynamy wyposażać nasze mieszkanie od dewelopera musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pierwszym jest sprawdzenie dokładnie, w jakim stanie otrzymamy dom. Kolejnym problemem jest sporządzenie planu i wdrożenie go punkt po punkcie. Trzeci scenariusz zakłada trzymanie się przygotowanego budżetu, gdyż koszt wykonania mieszkania jest różny w zależności od naszych możliwości finansowych i preferencji.

Mieszkanie pod klucz krok po kroku

Po skorygowaniu układu wnętrza, w razie potrzeby w mieszkaniu warto zadbać o podłogi. Na podłodze układaj płytki, panele i drewno. Pamiętaj, aby wybrać i przygotować wszystkie materiały,  nie tylko płytki i deski, ale także podkłady i fugi. Po związaniu materiałów zacznij układać łazienkę. Na tym etapie włóż ceramikę, toaletę, umywalkę i prysznic lub wannę. Nakreśl także rozmieszczenie sprzętów kuchennych. Jeśli planujesz ułożyć płytki na ścianie, dokładnie zaznacz ich trasę. Czas urządzić wnętrze. Na tym etapie wykończ wszystkie ściany w domu – połóż płytki, tapetę lub pomaluj je. Pamiętaj, aby wybierać produkty odpowiednie do konkretnego pomieszczenia. Dla własnej wygody wybierz balsam łatwy do usunięcia. Kiedy kuchnia i łazienka są już gotowe, czas na umeblowanie pozostałych pomieszczeń. Kupujemy więc meble do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego, gabinetu, przedpokoju. Pod koniec tej fazy mieszkanie jest już gotowe. Każda dekoracja doda oryginalnego charakteru.

Co wpływa na cenę wykończenia mieszkania pod klucz – Poznań?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na różnicę w kosztach wykończenia mieszkania pod klucz. Pierwszy to standard wyposażenia mieszkania i zastosowane wyposażenie. Musimy liczyć się z tym, że im wyższy standard, tym więcej płacimy za usługę. Inną kwestią jest to, gdzie kupujemy mieszkanie. Koszty renowacji różnią się w zależności od miasta i regionu. Wykończenie mieszkania pod klucz w Poznaniu będzie miało zupełnie inną cenę niż  w Warszawie, czy Katowicach.