Jak podłączyć głośnik Bluetooth do telefonu?

Przenośne głośniki z funkcją bluetooth charakteryzują się coraz lepszymi parametrami w kwestii dźwięku. Są więc bardzo chętnie wybierane jako przenośne odtwarzacze. Z powodzeniem mogą być stosowane jako alternatywne źródło nagłośnienia na różnych spotkaniach towarzyskich np. w plenerze lub wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu do prądu lub nie ma możliwości podłączenia profesjonalnego systemu nagłaśniającego. Sprawdzają się również jako źródło dźwięku w mieszkaniach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca, nie ma konieczności stosowania połączenia kablowego oraz łatwo zmienić ich miejsce.

Głośnik bluetooth – jak podłączyć do telefonu?

Wbrew pozorom połączenie głośnika z telefonem nie jest skomplikowane, ale za pierwszym razem może przysporzyć trochę kłopotów. Trzeba wykonać czynności, dzięki którym zarówno telefon, jak i głośnik będą razem działać.

Jak połączyć głośnik z telefonem? Naładowanie baterii

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby głośnik był naładowany. W tym celu trzeba podłączyć go do źródła prądu za pomocą kabelka i ładowarki dołączonej do zestawu. Jeżeli nie masz dostępu do gniazdka z prądem, za źródło prądu może posłużyć naładowany powerbank. Po napełnieniu energią głośnik jest gotowy do użycia. Jak rozpoznać całkowite wypełnienie akumulatora? Taka informacja znajduje się w instrukcji głośnika. Najczęściej naładowanie baterii sygnalizuje zmiana koloru świecącej się diody z czerwonej na zieloną.

Jak podłączyć głośnik bluetooth z telefonem? Aktualizacja oprogramowania

Współczesne telefony same się aktualizują, ale dla pewności warto sprawdzić, czy wersja oprogramowania jest najnowsza. Można to zrobić po wejściu w menu telefonu. W zakładce “ustawienia” należy odszukać informacje o telefonie lub aktualizacjach systemu. Jeżeli wersja jest najnowsza, nic nie trzeba robić więcej. Jeżeli nie, należy pobrać nowe oprogramowanie.

Jak połączyć głośnik z telefonem? Parowanie urządzeń

Mając naładowaną baterię i aktualne oprogramowanie, można przystąpić do głównego zadania, czyli parowania obydwu urządzeń. Jak podłączyć głośnik bluetooth do telefonu? Muzyka dostarczana jest ze smartfonu do akcesorium za pomocą połączenia bezprzewodowego bluetooth. Działa ono na niewielką odległość, dlatego należy zadbać, aby oba urządzenia znajdowały się blisko siebie podczas procesu łączenia.

Jak podłączyć głośnik bluetooth z telefonem? Uruchamianie funkcji bluetooth w urządzeniach

W celu połączenia urządzeń należy włączyć funkcję bluetooth w głośniku i w telefonie. W akcesorium najczęściej odbywa się to przez wciśnięcie i dłuższe przytrzymanie przycisku z symbolem bluetooth. Głośnik często potwierdzając włączenie tej funkcji, wydaje z siebie jakiś dźwięk.

Chcąc włączyć funkcję połączenia bezprzewodowego w telefonie, należy przejść do ustawień i po odnalezieniu ikonki kliknąć ją, aby uruchomić. Często funkcja dostępna jest z poziomu szybkiego menu bez konieczności szukania w ustawieniach.

Głośnik bluetooth – jak podłączyć do telefonu? Podsumowanie

Menu różnych modeli nieznacznie się od siebie różnią. O tym, jak połączyć głośnik z telefonem,  decydować będzie rodzaj posiadanego smartfona. W jednych wystarczy samo włączenie funkcji bluetooth w obu urządzeniach, a następnie wybranie muzyki, aby dźwięk został przekazany do akcesorium. W innych trzeba wybrać opcję: “dodaj urządzenie” w menu telefonu i zaznaczyć głośnik, z którym połączenie ma się odbywać. Warto sprawdzić w instrukcji posiadanego smartfona, jak udostępniać muzykę za pomocą funkcji bezprzewodowej i postępować według zawartych tam informacji.

Różnice w sposobie uruchamiania połączenia głośnika bluetooth z telefonem wynikać mogą z różnic w oprogramowaniu. Inaczej może się aktywować funkcja w telefonach z systemem Android, inaczej z Windows, a jeszcze inaczej w iOS. Różnice, jeżeli istnieją, to najczęściej są nieznaczne.

Kolejnym powodem występowania różnic mogą być różni producenci. Czasami może się okazać, że z jakichś powodów urządzenia “nie potrafią się odszukać”. W takiej sytuacji warto wyłączyć funkcję połączenia bezprzewodowego w obu sprzętach i ponowić całą procedurę jeszcze raz. Sprawdzić, czy są kompatybilne, czy głośnik obsługuje dany system operacyjny. Takie informacje znajdują się w instrukcji obsługi.