depilacja laserowa

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który zyskuje coraz większą popularność. Golenie włosów tradycyjną maszynką często powoduje nieestetyczne krostki, wrastanie włosów i bolesne podrażnienia. Depilacja woskiem pozostawia skórę gładką na dłużej, ale w dłuższej perspektywie czasu jest kosztowna. Dodatkowo włoski odrastają słabsze i mają tendencję do wrastania.

Jak działa zabieg depilacji laserowej? Bydgoszcz

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia z ciała i twarzy. Działa poprzez wysyłanie światła o określonej długości fali, skierowanego na melaninę – pigment barwiący włosy, na głębokość wystarczającą do działania na cebulkę. Usuwanie owłosienia wynika z termicznego uszkodzenia cebulki, gdy energia światła jest pochłaniana przez znajdujący się w niej pigment. Jest to metoda bezpieczna, a zarazem bardzo skuteczna.

Lasery wykorzystują światło pulsacyjne do rozbijania i niszczenia ciemnego pigmentu we włosach. Zabiegi działają najlepiej u osób o ciemniejszych włosach i jaśniejszej karnacji. U osób blond laser jest stosunkowo nieskuteczny, ponieważ w cebulce znajduje się minimalna ilość pigmentu.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej w Bydgoszczy?

Wizyta rozpoczyna się wywiadem oraz kwalifikacją do zabiegu. Następnie zostanie oceniony Twój typ skóry i włosów przed stworzeniem spersonalizowanego planu działania. Poinformuj, jeśli masz niską tolerancję na ból, ponieważ w gabinecie depilacji laserowej w Bydgoszczy istnieje możliwość skorzystania z kremu znieczulającego, który zmniejszy nieprzyjemne doznania podczas zabiegu. 

Po pozytywnym zakwalifikowaniu do procedury osoba wykonująca depilację poprosi o odsłonięcie depilowanej strefy. Następnie zakłada się ochronne okulary na oczy, aby chronić wzrok. Przed rozpoczęciem zabiegu ustawia się odpowiednie natężenie lasera, którego głowicę kieruje się do miejsca docelowego. Wiązka światła jest wypuszczana seriami przypominającymi „strzały”. 

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Bydgoszcz

Przed przyjściem do gabinetu depilacji laserowej w Bydgoszczy upewnij się, że nie masz takich przeciwwskazań, jak ciąża, infekcja bakteryjna, grzybicza lub wirusowa oraz nie przyjmujesz leków ani ziół fotouczulających. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę skóry (łuszczyca, bielactwo), Twój lekarz musi wyrazić zgodę na przeprowadzenie zabiegu.

O czym należy pamiętać, jeśli planujesz zabieg depilacji laserowej? Bydgoszcz

Jeśli wybierasz się na zabieg depilacji laserowej:

  • 6 miesięcy wcześniej zaprzestań stosowania retinoidów doustnych,
  • 1-2 miesiące wcześniej przestań się opalać,
  • 1-2 miesiące wcześniej przestań depilować skórę woskiem lub depilatorem,
  • 1 miesiąc wcześniej zakończ używanie maści z retinoidami,
  • 2 tygodnie wcześniej odstaw wszystkie preparaty i zioła fotouczulające.

Dzień przed zabiegiem depilacji laserowej – Bydgoszcz

W dzień przed zabiegiem użyj maszynki, żeby ogolić włoski. W dniu wizyty unikaj stosowania jakichkolwiek produktów na skórze, w tym balsamów, dezodorantów czy perfum.

Po zabiegu depilacji laserowej w Bydgoszczy

Po depilacji laserowej w Bydgoszczy otrzymasz wszystkie najważniejsze informacje oraz odpowiedzi na pytania. Pamiętaj, że skóra po zabiegu może być podrażniona, więc unikaj korzystania z sauny, basenu, opalania, gorących kąpieli i peelingów.