Jak działają feromony damskie?

Feromony należą do coraz chętniej stosowanych produktów, mających na celu zwiększenie atrakcyjności oraz zwrócenie uwagi płci przeciwnej. Chociaż przeważnie słyszy się o stosowaniu ich przez Panów, od niedawna także i Panie mogą skorzystać z dobrodziejstw, jakie przynoszą produkowane laboratoryjnie feromony. Czym damskie feromony różnią się od męskich, jakie jest ich dokładne działanie i czym mogą zaskoczyć nas perfumy z damskimi feromonami? 

Feromony damskie – co to jest?

Feromony stanowią lotne związki semiochemiczne o złożonej strukturze, zawierającej jeden dominujący komponent oraz kilka pomocniczych. Chociaż są to związki bezwonne, ludzki organizm, a konkretnie zmysł węchu i VNO, czyli narząd lemieszowo-nosowy je wykrywa. Naturalnie występują w świecie zwierząt oraz roślin. Nazwa feromonów została nadana im w 1959 roku przez dwóch naukowców, Petera Karlsona i Martina Lüscher; określenie wywodzi się z połączenia dwóch greckich słów: „ferein” oznaczającego „niesie” i „horme” oznaczające „pożądanie” – feromony to zatem związki „niosące pożądanie” i z tą funkcją -przyciągania partnera-  kojarzą się powszechnie. Warto jednakże wspomnieć, że nie jest to określenie stuprocentowo dokładne. Feromony, prócz wzbudzenia zainteresowania potencjalnego partnera seksualnego, pełnią także funkcję komunikacyjną oraz pomagają w zwalczeniu współzawodnictwa czy odnalezieniu jedzenia.

Wiele aspektów w kontekście feromonów nie zostało jeszcze dokładnie zbadanych, jednak od lat wzbudzają one powszechne zainteresowanie. Nie da się ukryć, że do najchętniej branych pod mikroskop funkcji feromonów należy ich umiejętność przyciągnięcia partnera do kopulacji. W celu pozyskania owego efektu, od pewnego czasu dużym zainteresowaniem cieszą się feromony tworzone sztucznie w laboratoriach. Znacząca część feromonów jest produkowana dla płci męskiej. Zawarte w nich substancje takie jak androstenol, androstenon czy androstadienon mają za zadanie wzbudzić zainteresowanie i uczucie pożądania u kobiet. Coraz częściej produkuje jednak się także feromony damskie – te mają, rzecz jasna, przyciągnąć płeć męską. Od feromonów kierowanych do Panów różnią się przede wszystkim dominującymi komponentami. Do najpowszechniej stosowanych należą estratetraenol, będący feromonem zbliżonym do estrogenów (w naturze estratetraenol pojawia się u kobiet w trzecim trymestrze ciąży) oraz kopuliny – feromony znajdujące się w wydzielinie pochwy. 

Jak działają feromony damskie?

Feromony najczęściej wykorzystuje się w przypadku chęci przyciągnięcia partnera. Sięgają po nie przede wszystkim osoby, które czują, że nie mają szczęścia w budowaniu relacji z płcią przeciwną. Często brakuje im pewności siebie i nie potrafią poradzić sobie z zainteresowaniem swoją osobą innych. Problem ten dotyczy obydwu płci – kobiety nierzadko mają zaniżone poczucie własnej wartości i nie do końca ufają w swoje umiejętności uwodzenia. Użycie nawet niewielkiej ilości feromonów może jednak w tym pomóc. W oczach płci przeciwnej stajemy się o wiele bardziej interesujący i pożądliwi. Nawet niespektakularne, ale wyraźnie widoczne pierwsze efekty działania feromonów damskich potrafią natomiast dać kobietom zastrzyk pewności siebie, co dodatkowo uczyni je atrakcyjniejszymi w oczach otoczenia. Co więcej, stosowanie feromonów może pomóc nie tylko w randkowych podbojach – stosowanie ich na co dzień jest w stanie usprawnić kontakty międzyludzkie niemające podtekstu erotycznego. Pozytywne oddziaływanie na Twoje otoczenie może wpłynąć natomiast na łatwiejsze tworzenie przyjaźni i rozwijanie kariery zawodowej. 

Perfumy z damskimi feromonami

Większość dostępnych na rynku feromonów to specyfiki bezzapachowe, dlatego można stosować je równocześnie z indywidualnie dobranymi perfumami. Coraz popularniejsze stają się jednak produkty łączące w sobie piękny zapach perfum z działaniem feromonów. Odpowiednio dobrany bukiet zapachowy dodatkowo podkreśla kobiecy seksapil i zmysłowość. Na rynku oferowanych jest wiele rodzajów perfum z dodatkiem feromonów damskich, dlatego wybór tych dopasowanych do indywidualnych potrzeb nie powinien sprawić problemów. Ważne jednak, aby zakupu dokonywać w sprawdzonym miejscu, cieszącym się nieposzlakowaną opinią wśród klientów – wówczas masz pewność, że produkt rzeczywiście spełnia swoją rolę. 

One thought on “Jak działają feromony damskie?

Comments are closed.