zasłony

Jak dopasować zasłony do pomieszczenia?

Zasłony są jednym z dodatków, które nadają pomieszczeniu ciepłą i zachęcającą atmosferę. Ich wzory mogą być bardzo różnorodne, ale powinny idealnie pasować do konkretnego wystroju. Zazwyczaj dobiera się je do koloru ścian lub detali dekoracyjnych. Barwy zasłon mogą optycznie powiększać lub zmniejszać pomieszczenie, dlatego wybieraj je mądrze. Podpowiadamy, jak kolorowe modele mogą wpłynąć na styl wnętrza i jakie zasłony w Ząbkach byłyby dobrym pomysłem.

Zasłony, Ząbki – modele do salonu w skandynawskim stylu

Jaki jest najlepszy wybór na zasłony do salonu? W tym pomieszczeniu pełnią podwójną funkcję – funkcjonalną i dekoracyjną. Okno może wydawać się niekompletne bez ramy w postaci zasłony, to idealny dodatek, zwłaszcza gdy na wierzchu powiesimy ozdobny lambrekin. Dzięki temu uzyskujemy stylowy wygląd okna o bardzo eleganckim charakterze.

Elementy skandynawskiego stylu nie są sobie równe. Stylistyka ta kojarzy nam się wyłącznie z delikatnymi szarościami i elegancką bielą. Jednak Skandynawowie wyróżniają jego charakterystyczne gałęzie. Styl duński cechuje się domowym ciepłem oraz optymizmem – tutaj oprócz delikatnych bieli mogą pojawić się kolory pastelowe – różowy, zielony, żółty czy niebieski. Odmiana fińska jest najostrzejsza – biel, czerń, stonowana szarość, antracyt – tutaj nie wyjdziemy poza monochromatyczną paletę. Szwedzka gałąź została silnie zainspirowany naturą, bliski ekologicznej i artystycznej bohemy. Naturalne materiały, takie jak len, bawełna, drewno i kamień są tu częścią codziennego życia. Firmy produkujące zasłony w Ząbkach oferują bogatą ofertę modeli do salonu, dlatego z pewnością znajdziesz idealny zestaw dla siebie.

Zasłony z Ząbek do sypialni

Sypialnie to wyjątkowe pokoje w każdym domu i mieszkaniu. To nasze sanktuarium, miejsce odpoczynku oraz intymności. Nic dziwnego, że chcemy zachować prywatność, chronić je przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz. Z drugiej strony większość z nas chce również, aby sypialnia była miejscem komfortu, ciepła i elegancji. Jak możemy to zrobić? To proste – wybierz odpowiednie zasłony, które doskonale spełnią obie role – zarówno funkcjonalną, jak i dekoracyjną. W ofercie, którą oferują firmy tworzące zasłony w Ząbkach, znajdują się propozycje, które z pewnością można wykorzystać jako ozdobę tego pomieszczenia.

Pierwszymi zasłonami do sypialni, które należy wziąć pod uwagę, są modele dekoracyjne. Świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie nie mamy do czynienia ze zbyt dużym nasłonecznieniem i są blisko innych domów czy ulic. Nie zasłaniają całkowicie okien, jednak ich siła tkwi w nietypowych wzorach oraz kolorach.

Kolejną propozycją zasłon do sypialni są egzemplarze zaciemniające. To idealna opcja dla tych, którzy nie przepadają za mocnym słońcem budzącym ich o poranku. Grubsza tkanina, z której są wykonane takie modele, sprawia również, że w nocy zasłony te nie pozwalają zobaczyć, co dzieje się w naszym domu z zewnątrz, natomiast w ciągu dnia dają możliwość stworzenia idealnych warunków do drzemki. Dlatego mogą być stylową i elegancką alternatywą dla rolet rzymskich czy klasycznych. Co ważne, pomimo swoich właściwości nie muszą zaciemniać mieszkania w 100% – tkaniny mają różny stopień transparentności.