Zabawki – idealne prezenty dla każdego dziecka

Boże Narodzenie, urodziny, rozpoczęcie roku szkolnego, dzień dziecka… W trakcie całego roku jest wiele okazji do świętowania. Dla dzieci to wyjątkowy czas, pełen radości i rodzinnej atmosfery. Jednak dla rodzica wiąże się to niekiedy z różnymi problemami. Jakie prezenty możemy sprawić naszym malcom, aby były trafione i nie trafiły na zakurzone półki na kolejne kilka lat?

GDZIE SZUKAĆ?

Powszechnie wiadomo, że dzieci kochają zabawki. Nie tylko dają im możliwość spędzania czasu, ale pomagają także rozwijać różne umiejętności, zwiększają kreatywność i wyobraźnię.

Jeśli myślisz o zakupie zabawki, pomogą Ci w tym odpowiednie sklepy zabawkowe dla dzieci – to idealne rozwiązanie dla niezdecydowanego rodzica. Szeroki asortyment i praktyczna kategoryzacja produktów ułatwią poszukiwanie prezentów dla maluchów. Jeśli w okolicy brakuje tego typu sklepów, warto przeszukać internet, w którym znajdziesz wiele różnych propozycji. Sklepy z zabawkami, takie jak np. kidashka.pl, to niezwykle wygodny sposób na rozpoczęcie poszukiwań bez wychodzenia z domu.

Zakupy online pomogą zaoszczędzić wiele czasu. Dostępne są zazwyczaj różne formy płatności. Możemy zatem wybrać taką, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Tak samo z opcją wysyłki – jest możliwa nawet dostawa prosto pod nasze drzwi.

JAK WYBRAĆ ZABAWKĘ?

Dobra zabawka, która zainteresuje dziecko i pomoże mu się dobrze rozwijać, powinna być odpowiednio dostosowana do jego wieku. Psychologowie dziecięcy już dawno dostarczyli nam wielu potrzebnych informacji na ten temat. Warto przeznaczyć trochę czasu i poznać podstawowe tajniki rozwoju dziecka, aby dokonać nalepszego wyboru.

  • Niemowlę (3-6 miesięcy) – wszelkiego rodzaju grzechotki i piszczałki, pozytywki i pluszowe maskotki wydające różne dźwięki i melodyjki. Dziecko w tym wieku potrzebuje dostarczania bodźców słuchowych. Należy jednak mieć na uwadze, by odgłosy nie były zbyt ostentacyjne i nie wywoływały w dziecku niepożądanej frustracji. Jednak w specjalnych sklepach z zabawkami znajdziemy takie produkty, które będą pasowały do odpowiednich reguł.
  • Niemowlę (9-12 miesięcy) – jeździki, taczki, zabawki na kółkach, które można pchać, poruszać przed sobą. Dzieci zaczynają rozwijać zdolności manualne, dlatego tego typu rzeczy będą wyjątkowo atrakcyjne. Równie przydatne mogą być piłki albo miękkie książeczki.
  • Dziecko (1-3 lat) – klocki, układanki i zabawki do sortowania. W tym wieku dozwolone są również kredki i flamastry. Maluch rozwija kreatywność, zaczyna używać rączek w celu tworzenia osobistych, dziecięcych arcydzieł.
  • Wiek przedszkolny – tutaj możemy się zdecydować nawet na kupno małego rowerku, większej, sportowej piłki, a nawet zestawu farbek do malowania. Instrumenty, lalki, puzzle i inne bardziej skomplikowane zabawki też wchodzą w grę. Dziecko zyskuje coraz więcej umiejętności i nie jest też już tak podatne na zagrożenia (jak np. połknięcie małego elementu, przestraszenie się źle dobranej zabawki), jak w wieku niemowlęcym.

DZIECI W WIEKU SZKOLNYM

Dzieci, które już uczęszczają do szkoły, mają bardzo szeroki zakres zabawek. W starszym wieku pociechy zaczynają kształtować swój gust, mają już ulubione hobby, doskonale wiedzą, jak najlepiej im się spędza wolny czas. Każdy rodzic powinien znać swoje dziecko, wiedzieć czym się pasjonuje lub czym mogłoby się zacząć interesować.

Warto zwrócić uwagę na dziecko, jako indywidualną jednostkę, doceniając jej wyjątkową osobowość. W sklepach z zabawkami istnieją niekiedy podziały na zabawki dla dziewczynek oraz akcesoria dla chłopców. Jednakże każdy zdaje sobie sprawę, że nie trzeba się tych schematów uparcie trzymać. Jeśli widzimy, że dziewczynka lubi bawić się samochodzikami, sprawmy jej radość i wybierzmy na prezent zestaw autek Hot Wheels. Ta sama zasada dotyczy sytuacji chłopca – lalki z akcesoriami, miękkie pluszaki czy zabawkowa kuchnia to równie atrakcyjne zabawki, co roboty i żołnierzyki. W końcu najważniejsze jest to, aby nasze dziecko było zadowolone.

One thought on “Zabawki – idealne prezenty dla każdego dziecka

Comments are closed.