botoks

W jakim wieku zdecydować się na botoks?

W dzisiejszym świecie dążymy do tego, by zachować młodość na dłużej. W tym celu wiele zasobów finansowych i czasowych przeznaczamy na odpowiednią pielęgnację, a także zabiegi takie jak botoks. Gdynia to jedno z miast, w którym tego typu usługi cieszą się dużym powodzeniem niezależnie od płci czy wieku. Wykonane przez profesjonalistów, mogą poprawić wygląd w znacznym stopniu, wciąż zapewniając naturalny efekt. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, jaki wiek jest odpowiedni, by udać się na pierwszy zabieg botoksu. W tym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Botoks, Gdynia – kiedy jest dobry czas na zabieg?

Wiele osób błędnie kojarzy botoks z największymi gwiazdami, nieudanymi operacjami i nienaturalnymi rezultatami. Tymczasem obecnie decyduje się na niego coraz więcej osób, a to za sprawą postępujących technologii oraz większej przystępności cenowej tego typu usług. Zabiegowi wstrzyknięcia botoksu, czyli jadu kiełbasianego, poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni i – jak się okazuje – wiek nie ma tu żadnego znaczenia i nie stanowi przeciwwskazania.

Botoks w Gdyni i na całym świecie wykorzystuje się bowiem także w przypadku dzieci, na przykład w leczeniu zeza czy nadpotliwości. Warto również zauważyć, że zmarszczki mimiczne, czyli najczęstsza przyczyna wykonywania botoksu, wynikają z mimiki, a nie z procesów starzenia się skóry. Z tego powodu z zabiegu chętnie korzystają nawet osoby w wieku 20 lat. Zanim jednak się na niego udamy, należy zawsze skonsultować taki zamiar ze specjalistą medycyny estetycznej, bo choć wiek nie jest tutaj przeciwwskazaniem, wiele chorób i dolegliwości sprawia, że pacjent się do niego nie kwalifikuje. Co więcej, konsultacja przyczyni się do bardziej trafnego dobrania metody do danego problemu.

Na co jest dobry botoks? Gdynia

Wykonanie botoksu w Gdyni można wdrożyć w ramach profilaktyki antystarzeniowej. Toksyna botulinowa, czyli jad kiełbasiany, blokuje nadmierną aktywność mięśni mimicznych, w związku z czym ryzyko, że pojawią się zmarszczki, zostaje zminimalizowane. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów botoksu w Gdyni znajduje się redukowanie zmarszczek między brwiami, zmarszczek poprzecznych na czole, a także tak zwanych kurzych łapek. Wiele osób decyduje się też na wstrzyknięcie toksyny botulinowej w przypadku opadających powiek lub kącików ust.

Warto mieć świadomość, że zabieg botoksu w Gdyni należy powtarzać, ponieważ jest on odwracalny. Efekt zachowuje trwałość od 3 do nawet 8 miesięcy, jednak jest to mocno uzależnione od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Optymalną częstotliwość warto ustalić z lekarzem medycyny estetycznej.

Kiedy zobaczymy efekty botoksu? Gdynia

Warto mieć na uwadze, że efektów botoksu w Gdyni nie zobaczymy od razu, ponieważ jad kiełbasiany zaczyna działać dopiero po kilku dniach i dopiero wówczas będą widoczne pierwsze rezultaty. Na ich pełne rozwinięcie trzeba poczekać nawet do 2 tygodni. Najczęściej po upłynięciu takiego czasu pacjent przechodzi również wizytę kontrolną w celu oceny efektów oraz wprowadzenia ewentualnych poprawek.