Jak zorganizować 10 rocznicę ślubu – tylko sprawdzone rady!

Każda rocznica ślubu powinna być celebrowana. Ale gdy zbliża się Wasza 10 rocznica to znak, że naprawdę staraliście się i dbaliście o Wasz związek i to co Was połączyło można nazwać prawdziwą miłością. Ale 10 rocznica to także dobra okazja, by świętować z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też dziś podpowiemy Wam, jak zorganizować imprezę.

10 rocznica ślubu, czyli jaka?

10 rocznica ślubu to rocznica cynowa. Cóż, ta nazwa coś wielu mówi, ale nie do końca, dlatego wytłumaczymy Wam, czym właściwie jest owa cyna. To nic innego jak pierwiastek chemiczny, który tworzy odmiany alotropowe. I w układzie okresowym jest rzecz jasna metalem. Jest mocny. I taki też jest Wasz związek i właśnie owa cyna będzie inspiracją do przygotowania przyjęcia rocznicowego. Rzecz jasna nie będziecie robić dekoracji z metalu, lecz raczej zachęcamy do zainspirowania się kolorem, który jest srebrny. Zatem wybierając dekoracje, warto postawić na srebrne balony, takie też zasłony oraz girlandy. Już w ten prosty sposób zyskacie naprawdę świetny efekt, który wręcz przerośnie Wasze oczekiwania. Polecamy też wykonanie girlandy z liter, które tworzyć będą Wasze imiona. Można wykonać też inicjały. Przyda się także wykonanie dekoracyjnej ściany, na tle której możecie potem pozować do zdjęć, ale i zdjęcia mogą zrobić Wasi przyjaciele. Ściankę bardzo łatwo wykonać. Wystarczy tylko i wyłącznie użyć dużej ilości balonów. W samym środku mogą być te z cyframi „1” i „0”, a wokół nich kolorowe baloniki. Pomyślcie także o Waszych stylizacjach, które powinny mieć także związek z nazwą rocznicy, a może racze z kolorem. I tutaj znowu polecamy srebrne kreacje. A więc pani „jubilatka” może mieć srebrną sukienkę, a pan „jubilat” srebrny garnitur. Ale możecie też ubrać się jak chcecie za to założyć jakiś mały element wykonany z cyny czy innego metalu. Oboje możecie mieć na szyi zawieszone łańcuszki z metalowym sercem.

Zadbajcie o klimat

Skoro świętujecie Waszą rocznicę ślubu, to nie może też zabraknąć Waszych zdjęć ślubnych. W tym przypadku warto wybrać zarówno te z uroczystości, jak i samej zabawy. Przydadzą się też dobre ramki na zdjęcia ślubne. Dzięki zdjęciom Wasi goście przypomną sobie imprezę i świetną zabawę. Możecie rzecz jasna zaskoczyć wszystkich i włączyć film z Waszego ślubu i wesela. Zapewne pojawi się z Waszej strony niejedna łezka wzruszenia. Ale też wszyscy pośmieją się widząc tańce na parkiecie. Dobra zabawa gwarantowana. Zatem nie warto zwlekać i już zawczasu warto przygotować film z wesela.

O prezentach krótko i na temat

Prezenty na rocznicę ślubu wcale nie muszą być bardzo drogie, lecz powinny ściśle odnosić się do Waszego wspólnego życia. Dobrym, romantycznym, ale i wzruszającym prezentem może być voucher na Waszą sesję rocznicową. Możecie też małżonce podarować ramkę na zdjęcie ślubne, z tym że na początek włożycie do niej romantyczny liścik, w którym zapewnicie o nieskończonej miłości. Oczywiście można także wybrać prezent, który sprawi, iż oboje będziecie zachwyceni wspólnie spędzonym czasem. Może być to więc wyjazd weekendowy, przy czym pamiętajcie, że jeżeli macie dzieci, to wcześniej należy zapewnić im opiekę. A jeżeli nie możecie pozwolić sobie na wspólny weekend, to warto wybrać się na cały dzień do spa, a potem na romantyczną kolację do eleganckiej restauracji.

Zadbajcie o menu

Ale wracając do przyjęcia rocznicowego, to czas zadbać o menu. Oczywiście można samodzielnie gotować i nawet piec, ale więcej jak pewne jest to, że w końcu stracicie cierpliwość i zamiast cieszyć się zbliżającą się rocznicą będziecie narzekać na nadmiar pracy. A w myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, można wybrać zdecydowanie lepsze rozwiązanie, czyli po prostu zakupić catering. Warto by obejmował on nie tylko mięsa, ale też przekąski oraz sałatki. Do tego zamówcie jeszcze dobry i stylowy tort. Można wybrać artystyczny z figurkami cukrowymi, które będą Was symbolizować, ale możecie też wybrać tort, który będzie piętrowy. Ciekawym wyborem są mono torty. A na koniec przyda się jeszcze dobry szampan, którym goście wzniosą toast za Wasze szczęście i następne wspólne lata.