Jak wzmocnić zarost, by móc zapuścić długą brodę? Praktyczne rady dla początkujących i zaawansowanych

Posiadanie mocnego i gęstego zarostu dla wielu mężczyzn jest w sferze marzeń. Nie oznacza to jednak, że są na straconej pozycji. Trzeba wiedzieć, że często broda gęstnieje dopiero po 30 roku życia i wcześniej trudno jest zapuścić satysfakcjonującą brodę. Oczywiście jeśli problemy z brodą są genetyczne niewiele w tym względzie można wskórać. Dziś tym, którym udało się zapuścić co nieco doradzimy jak wzmocnić zarost, by móc zapuścić długą brodę. Poznajcie nasz poradnik dla początkujących i zaawansowanych.

Postaw na zbilansowaną dietę

Pierwszy krok do wzmocnienia zarostu to wyrzucenie z diety śmieciowego jedzenia. Zatem szkodliwym kwasom tłuszczowym, a więc tłuszczom nasyconym zawartym w smażonych i tłustych potrawach. Należy jednocześnie ograniczyć ilość węglowodanów prostych w diecie. Zbyt duża ilość tych składników prowadzi do nadmiernego wydzielania sebum, a to do przetłuszczania włosów i zatykania porów skóry i pojawiania się niedoskonałości, które niekorzystnie wpływają także na możliwość zapuszczenia zarostu. Zatem dla zdrowej, mocnej, nieprzesuszonej, ale też nietłustej brody ważna jest dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Warto sięgać po popularne ryby morskie takie jak śledź, łosoś czy makrela. Istotne znaczenie ma również wprowadzenie do diety orzechów, o ile nie ma się alergii pokarmowej. Bogatym źródłem cennych pierwiastków ważnych dla wzmocnienia zarostu są także rośliny strączkowe, szpinak czy brokuły. W codziennej diecie nie powinno zabraknąć także jajek.

Zadbaj o lepsze ukrwienie Twojej skóry z rollerem do brody i kartaczem

Odpowiednie ukrwienie skóry wpływa także na ukrwienie mieszków włosowych i pobudzenie wzrostu cebulek. Można zatem wykonywać peelingi raz czy dwa razy w tygodniu. Są jednak jeszcze inne dobre sposoby. Jednym z nich jest używanie rollera do brody, którym wykonuje się mikro nakłuwania. W ten sposób można przygotować skórę na przyjęcie kosmetyków i zawartych w nich składników odżywczych, choćby cynku czy kwasów tłuszczowych i witamin z grupy B oraz podstawowego budulca włosa czyli keratyny. Warto sięgnąć także po kartacz do brody, który także stymuluje komórki skóry i pomaga też usuwać martwy naskórek, który także blokuje dostęp tlenu i składników odżywczych.

Wybierz środki stymulujące porost brody

Już wiesz, że dieta ma istotne znaczenie dla szybszego wzrostu brody, a przede wszystkim wzmocnienia włosków na brodzie. Możesz też sięgnąć po środki na porost brody. Suplementy w kapsułkach zawierają cenne składniki odżywcze, które nie będą wchłaniać się w 100%, jednak na pewno jeśli będą zażywane razem z posiłkiem mogą zostać w znaczącym procencie przyswojone i trafić do krwioobiegu, a stamtąd do mieszków włosowych. Poza suplementami wśród środków stymulujących porost brody są również kremy i olejki do brody. Zapewniają potrzebne źródło nawilżenia, bo trzeba zaznaczyć, że przesuszona broda, to łamliwy zarost, a zatem pojawiające się ubytki czy nawet prześwity.

Zniweluj ilość wrastających włosków na brodzie

Wrastające włoski są prawdziwą zmorą wielu facetów. Tutaj może pomóc dobranie maszynki z odpowiednio ostrym ostrzem. Golenie i jego kierunek także może sprzyjać wrastaniu włosków na brodzie. Na pewno zarost trzeba odpowiednio zmiękczać. Istotne znaczenie ma również wykonywanie peelingów, bo w ten sposób można pozbyć się zarówno martwego naskórka, jak i nadmiaru sebum. Dzięki temu włosy na brodzie mogą zacząć rosnąć w miejscach, gdzie przedtem było to utrudnione.

Stawiaj na regularne nawilżanie zarostu i wizyty u barbera. Wzmocnienie zarostu może być bardzo proste. Podobnie jak włosy na głowie, tak i te na brodzie trzeba regularnie myć, odświeżać i nawilżać. Dzięki temu ne ulegają osłabieniu pod wpływem czynników zewnętrznych i zawsze świetnie się prezentują. Nasze rady są uniwersalne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanym. Tym drugim przypominamy, że w newralgicznych miejscach, gdzie broda nie ma rosnąć można się golić i to nie zwykłą maszynką a maszynką na żyletki lub brzytwą na żyletki. Zapewniają precyzję i skuteczność, a broda świetnie się prezentuje.