Jak ukryć karnisz?

Karnisz w domu pełni szereg funkcji i wpływa na komfort użytkowania. Podtrzymuje on zasłonkę lub firankę. Czasami konieczne jest jego ukrycie, zwłaszcza gdy chcemy nieco zmienić charakter tego elementu w domu. Jak wybrać idealny karnisz? Jak ukryć karnisz? Z jakich ciekawych pomysłów skorzystać? O czym pamiętać?

Jak wybrać karnisz?

Okazuje się, że karnisz jest nieodłącznym elementem aranżacji okiennej. Na nim zamontujemy zasłony, rolety, firany, czy też lambrekiny. Podczas doboru najlepszej opcji pamiętaj o tym, aby dobrać karnisz do rozmiaru okna. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorystyką, długością, sposobem montażu i możliwością zamocowania danej ilości materiału. Na rynku znajdziemy następujące rodzaje karniszy:
metalowe – dają sporo możliwości aranżacyjnych i są bardzo popularne,
drewniane – aktualnie stosowane przede wszystkim we wnętrzach klasycznych i rustykalnych,
linkowe – są stosowane w przypadku lekkich tkanin,
szyny sufitowe – wykorzystasz je tam, gdzie utrudnione jest zamocowaniem tradycyjnego karnisza,
minikarnisze – zazwyczaj wykorzystuje się je do mocowania zazdrostek.
Podczas zakupu zwróćmy uwagę na długość karnisza, która powinna być ok. 40 cm większa niż szerokość okna. Zasłony nie mogą opierać się o parapet lub grzejnik. Kolejną kwestią jest kolorystyka, jaka powinna być spójna z barwą okuć meblowych, lamp i żyrandoli. Oczywiście możemy także ukryć karnisz, zyskując ciekawy efekt.

Jak ukryć karnisz?

W celu uzyskania spójnego wnętrza wykończonego w każdym detalu sięgnij po elementy, które znacznie ułatwią pożądane efekty. W trakcie zmiany dekoracji okiennej niezbędne są listwy karniszowe, za pomocą których firanki i zasłony bardzo gustownie się zaprezentują. Chodzi tutaj głównie o maskownice, które mają za zadanie ukryć niezbyt dobrze prezentujący się karnisz. Taki produkt znajdziemy na stronie ilistwy.pl. Wykonany został ze spienionego poliuretanu, który jest tworzywem trwałym i wytrzymałym. Ponadto, posiada gładką fakturę i możesz go pomalować w dowolnym kolorze. Poza listwą skorzystasz z szyny z aluminium, jaka sprawdzi się w celu stworzenia praktycznego systemy do zawieszania tkanin o średnim poziomie ciężkości. 

Czym cechuje się listwa karniszowa?

Za pomocą listwy karniszowej z pewnością odmienisz styl domu i dodasz mu elegancji. Ma ona za zadanie ukryć karnisz, przy czym jest łatwa w montażu. Nie musisz korzystać z pomocy fachowej ekipy, gdyż samodzielny montaż nie powinien sprawić Ci kłopotu. Większość modeli bazuje na wykorzystaniu specjalnego kleju montażowego, dzięki któremu listwy zamontujesz bezpośrednio do sufitu. Sporym zainteresowaniem cieszą się listwy z oświetleniem LEDowym, które są energooszczędne i podkreślają wygląd firanek. Różnorodna kolorystyka jest kolejnym plusem – zgodnie z potrzebami przemalujesz listwę na dany kolor. Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia, która pozwoli stworzyć wnętrze przytulne i eleganckie. Postaw na oryginalny styl i interesujący odcień, który będzie przyciągał wzrok.

Listwa karniszowa sufitowa

Oryginalnym rozwiązaniem jest listwa karniszowa sufitowa, która sprawdzi się w salonie. Sztukateria tego rodzaju dodaje wnętrzu charakteru i stylu, jak i wpływa na zadowolenie domowników. Nie bez znaczenia jest fakt, że klienci coraz chętniej sięgają po listwy karniszowe – dają one szereg możliwości i korzyści. Zróżnicowane wzornictwo sprawia, że nie jest łatwo wybrać wśród tylu ciekawych opcji.
Montaż listwy karniszowej jest bardzo łatwy, o czym już zostało wspomniane. Przy klejeniu listwy uzyskujesz błyskawiczny efekt, natomiast samo schnięcie kleju wymaga kilku godzin. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że kolorystycznie dopasujesz listwę do każdego pomieszczenia. Ukrycie karnisza nie musi spędzać Ci snu z powiek. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje tyle ciekawych pomysłów, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Listwy karniszowe bardzo efektownie się prezentują i pozwalają ukryć karnisz, w zależności od Twoich potrzeb. Postaw na dobre jakościowo maskownice, które dadzą pożądany efekt. 

One thought on “Jak ukryć karnisz?

Comments are closed.