Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Dobrze dobrany biustonosz to nie tylko komfort i wygoda noszenia, ale także ładnie wymodelowany dekolt, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na wykonanie pomiarów i znalezienie odpowiedniego rozmiaru, kształtu i modelu. Sprawdź, jak dobrać biustonosz, aby był odpowiedni dla Twoich piersi.

O czym należy pamiętać podczas wyboru biustonosza?

Z pewnością niejednokrotnie zastanawiałaś się, jak dobrać biustonosz do kształtu swojego biustu? Powinnaś zatem wiedzieć o kilku aspektach, w trakcie dobierania biustonosza. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że nie zawsze i nie wszędzie będziesz miała ten sam rozmiar stanika. Ulega zmianom wraz z Tobą, dlatego zmiana wagi o kilka kilogramów będzie miała wpływ również na rozmiar Twojego biustu. Zawsze kupuj ten biustonosz, który lepiej na Tobie leży, nawet jeśli będzie miał on inny rozmiar niż poprzednie. Nie kupuj tanich produktów, gdyż zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz – lepiej mieć jeden porządny biustonosz, niż trzy, które nie będą nadawały się do użytku po kilku praniach. Dla swojej wygody możesz skorzystać z zakupów w sklepach internetowych – np. ze strony internetowej https://podkoronka.pl/pl/menu/bielizna-damska/biustonosze-157.html, gdzie znajdziesz dobre jakościowo biustonosze w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że dobrze dobrany biustonosz to taki, o którym nie trzeba myśleć w ciągu dnia oraz zapewniający dobre podtrzymanie biustu i modelowanie dekoltu. Jak dobrze dobrać biustonosz, aby był dopasowany do piersi? Jeśli chcesz wiedzieć czy biustonosz jest właściwie dopasowany to powinnaś stanąć bokiem do lustra i zobaczyć czy profil Twoich piersi jest gładki – to znaczy czy nic nie wystaje poza linię miseczki. Następnie oceń pas obwodu biustonosza, ponieważ powinien znajdować się na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wiele powie Ci także mostek biustonosza, gdyż w najlepszym przypadku powinien przylegać płasko do Twojej klatki piersiowej, nie powodując nieprzyjemnego ucisku. Jeśli mowa o fiszbinach, to powinny obejmować całą pierś i na przedłużeniu łagodnie schodzić w okolicę środka pachy.

Jak dopasować biustonosz do piersi?

Wiele kobiet zastanawia się jak dobrać biustonosz do małego biustu? Odpowiedź jest łatwa, poniewaz wystarczy dobrze ściągnąć wszystkie wymiary ze swojego ciała. Tak samo muszą postąpić panie, które zadają sobie pytanie: jak dobrać biustonosz do dużego biustu? Dobór biustonosza należy rozpocząć od ustalenia wymiarów pod biustem i w biuście, a najlepiej przeprowadzać je w miękkim biustonoszu lub na nagim ciele. Przygotuj sobie miarkę krawiecką i lustro, a także zadbaj o to, aby nikt Cię nie rozpraszał. Zanim rozpoczniesz pierwszy pomiar musisz upewnić się, że Twoje piersi zostały właściwie umieszczone w miskach stanika – aby to zrobić pochyl się nieco do przodu i odchyl kciukiem fiszbin pod pachą, a drugą ręką sięgnij przez miseczkę za pachę – w okolice ramiączka, następnie zdecydowanym gestem przesuń całą tkankę piersiową do miseczki, po czym tą samą czynność powtórz w przypadku drugiej piersi. Może się zdarzyć, że po wykonaniu tych czynności piersi nie będą mieścić się w miseczkach, jednak nie należy się tym przejmować. Kiedy już odpowiednio dopasujesz piersi do biustonosza, możesz przejść do pomiarów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dopasować biustonosz, musisz zmierzyć swój obwód pod biustem oraz w biuście. Unieś delikatnie pas obwodu biustonosza u podstawy biustu, a następnie owiń pod nim miarkę krawiecką. Obwód mierzy się zarówno na wdechu, jak i na wydechu, gdyż podczas oddychania ulega on powiększeniu i zmniejszeniu, dlatego czasem warto zdecydować się na rozmiar większy, niż wynika z pomiarów wykonywanych na wydechu. Od otrzymanego wyniku pomiaru musisz teraz odjąć 5 centymetrów i na tej podstawie określić właściwy dla Ciebie obwód. Teraz pozostaje tylko zmierzyć obwód w biuście, aby to zrobić musisz owinąć miarkę wokół piersi – pamiętając, aby zrobić to w miejscu, które jest najszersze. Bardzo ważne jest to, żeby miarka znajdowała się na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu.

One thought on “Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Comments are closed.