owady

Jak pozbyć się owadów z domu i jakich środków użyć?

Zakończenie zimy jest czasem, na który wyczekuje bardzo duża część społeczeństwa. Niestety, rozpoczęcie wiosny wiąże nie tylko z budzeniem się do życia roślinności, ale tez wzmożoną aktywnością niewielkich, ale uciążliwych owadów. Insekty rezygnujące z zimowego snu bardzo szybko rozpoczynają zalegiwanie się oraz kolonizację w domach i mieszkaniach, a ich obecność prowadzi do znacznego uprzykrzania życia domownikom. Bagatelizowanie owadów w domu nie jest dobrym pomysłem, gdyż niewielkie tworzenia bardzo szybko rozmnażają się, tworząc trudne do zwalczania kolonie. Aby w pełni cieszyć się ciepłymi miesiącami bez obaw o napotkanie kolejnych insektów, warto dowiedzieć się, jak pozbyć się owadów z domu.

Owady w domu – jakie insekty najczęściej można spotkać w gospodarstwie domowym?

Gospodarstwo domowe lub mieszkanie jest idealnym miejscem do zalęgania się i rozmnażania owadów. Panujące we wnętrzu warunki środowiskowe, czyli ciepło, wilgoć, a także duża ilość pożywienia sprawiają, że niewielkie insekty bardzo chętnie przenikają do wnętrz oraz rozpoczynają żerowanie na posiadanych przez mieszkańców przedmiotach czy pożywieniu. Owady, mimo że nie kąsają i nie żądlą, stanowią bardzo poważny problem higieniczny. Podobnie do wszelkich innych zwierząt pozostawiają po sobie niewielkie, niemal niewidoczne odchody i wydzieliny, które niestety mogą być niebezpieczne dla zdrowia domowników. Obecne w odchodach insektów chorobotwórcze bakterie, wirusy oraz grzyby są pozostawiane przez nie na jedzeniu, spożywanym później przez mieszkańców, co jest bardzo mało higieniczne i może prowadzić do rozwoju wielu chorób.

Owadami, które najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach są:

  • komary,
  • mole spożywcze i ubraniowe,
  • muchy,
  • muszki owocówki,
  • meszki,
  • ćmy,
  • mrówki oraz pająki.

Warto pamiętać, że bagatelizowanie domowych owadów może mieć wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Najważniejszą z nich stanowi rozwój całej kolonii insektów, które bardzo szybko się rozmnażają. Duża ilość owadów jest bardzo trudna do zwalczenia, dlatego nie warto zwlekać, a zacząć działać od razu.

Jak pozbyć się owadów z domu? – najskuteczniejsze sposoby

Wiele właścicieli domów i mieszkać, w których zalęgły się niechciane owady, decyduje się na walkę z nimi domowymi sposobami. Niestety, stosowanie łagodnych rozwiązań bardzo często jest nieskuteczne, a ich efekty są bardzo krótkotrwałe. Specjalistyczne, a przede wszystkim skuteczne środki na owady w domu można znaleźć w ofercie marki https://www.vigonez.com/.

Środkami na owady w domu marki Vigonez, które stanowią nieocenioną pomoc w walce z insektami, są przede wszystkim:

  • środki do zniechęcania owadów latających w domu – to niezwykle skuteczny preparat w formie koncentratu, który pomaga walczyć z różnorodnymi latającymi insektami, na przykład muchami, muszkami owocówkami, komarami, a także meszkami i ćmami. Oprócz działania na aktywną formę owadów koncentrat skutecznie likwiduje istniejące w różnych zakątkach domu larwy. Dzięki temu możliwa jest całkowita likwidacja uciążliwej kolonii danego gatunku insektów. 
  • spray do walki z owadami latającymi w domu – marka Vigonez w swojej ofercie posiada również bezpieczny dla domowników spray zwalczający latające insekty. Jego receptura składa się jedynie z substancji niestanowiących zagrożenia dla człowieka, które jednocześnie efektywnie zwalczają różne insekty bytujące w najbardziej niedostępnych zakątkach domu lub mieszkania. Produkt w formie sprayu ma wiele zalet, a największą z nich stanowi łatwość użycia. Inna obejmuje możliwość aplikacji w najdalsze zakamarki, na przykład rogi okien czy zagłębienia za meblami.

Walka z owadami latającymi w domu i mieszkaniu nie jest trudna, jeśli domownicy zaopatrzą się z odpowiedniej jakości środki. Aby cieszyć się spokojną wiosną oraz latem, warto również zadbać o prewencję, czyli czystość w domu, niepozostawianie resztek jedzenia na blatach w kuchni i stołach, a także zabezpieczenie okiem przed przedostawaniem się niechcianych gości, jak muchy, muszki owocówki czy też komary.