Jak dbać o skórzaną torebkę żeby służyła nam latami – poradnik

Skórzana torebka nigdy nie wychodzi z mody. Każda kobieta, powinna mieć w swojej kolekcji, przynajmniej jeden taki model. Wspaniale się ona prezentuje w zestawieniu z różnymi dodatkami. Jednak skóra, to materiał, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i troski, aby prezentował się naprawdę dobrze. Trzeba pamiętać o odpowiednim dbaniu o jej stan. 

1. Opróżnić torebkę

Aby porządnie zadbać o stan torebki i dokładnie ją wyczyścić, w pierwszej kolejności trzeba ją całkowicie opróżnić. Nie można dobrze zadbać o torebkę skórzaną, jeśli w jej wnętrzu panuje bałagan. Koniecznie trzeba, poprzeglądać wszelkie zakamarki, mniejsze kieszonki i wysypać zgromadzone tam śmieci. To, co jest ważne i potrzebne np. klucze, portfel, kalendarz, warto odłożyć w jedno miejsce, natomiast całą resztę wyrzucić do kosza. Na sam koniec, powinno się też wytrzepać torebkę, aby usunąć z niej wszelkie okruchy. Podczas tej czynności, można nie tylko dokładnie oczyścić wnętrze torebki i przygotować ją do dalszych czynności pielęgnacyjnych, ale także można znaleźć przedmioty, które niegdyś zaginęły. 

2. Oczyszczanie wnętrza torebki

Osoby, które zastanawiają się jak wyczyścić skórzaną torebkę, powinny zacząć od jej wnętrza. Jest ono narażone na wile zabrudzeń. Dobrze jest wykorzystać wilgotną szmatkę. Jest to bezpieczne rozwiązanie i nie uszkodzi materiału. Jeśli się okaże, że na wewnętrznej tkaninie znajduje się więcej uporczywych i ciężkich do usunięcia plam, można wykorzystać płyn do prania delikatnych tkanin. Niewielką jego ilość, należy nanieść na szmatkę i delikatnie przyłożyć do zabrudzonego miejsca i trzeć, aż plama zniknie. W przypadku śladów, które zostały np. po długopisach czy innych pisakach, bardzo pomocny może się okazać zwyczajny wacik kosmetyczny, nasączony spirytusem. Po upewnieniu się, że wnętrze torebki jest już czyste, należy ją umieścić w przewiewnym miejscu, aby mogła wyschnąć. 

3. Czyszczenie zewnętrznej części torebki

Kiedy wnętrze torebki, będzie już suche, można przejść do czyszczenia jej zewnętrznej części. Należy to wykonywać regularnie, żeby nie nagromadziło się zbyt dużo brudu. W pierwszej kolejności warto zdecydować się na wykorzystanie specjalnych środków chemicznych, które są przeznaczone do czyszczenia powierzchni skórzanych. Można też wykorzystać nawilżane chusteczki dla dzieci. 

Warto też wiedzieć, jak wyczyścić skórzaną torebkę domowymi sposobami. Pomocna może się okazać, mieszanka z wody i octu. Trzeba jednak pamiętać, żeby użyć odpowiedniej ilość środka, tak by nie przemoczyć torebki. Do delikatnych zabrudzeń, może się przydać mydło oliwkowe. Natomiast, osoby, które zastanawiają się jak usunąć plamę ze skóry, szczególnie tłustą plamę, powinny wykorzystać sok zrobiony z cebuli. 

4. Odpowiednia pielęgnacja

Po dokładnym oczyszczeniu wewnętrznej i zewnętrznej strony, warto wiedzieć jak odnowić skórzaną torebkę i jak o nią zadbać. Przede wszystkim, dobrze jest pamiętać o natłuszczaniu skóry i dbaniu o to, żeby ona nie bladła i nie straciła swojego koloru. W sklepach dostępne jest wiele pomocnych preparatów, które mogą w tym pomóc. 

One thought on “Jak dbać o skórzaną torebkę żeby służyła nam latami – poradnik

Comments are closed.