Co zrobić żeby pościel się nie elektryzowała?

Często kiedy dotykasz swojej pościeli, czujesz delikatne rozładowanie elektryczne? A może czujesz, że materiał „przykleja” się do Twoich dłoni? Oznacza to, że Twoja pościel elektryzuje się. Nie jest to zjawisko bardzo uciążliwe, jednak bardzo powszechne i warto zadbać o to, żeby materiał się nie elektryzował. Czytając dalej znajdziesz kilka ciekawych sposobów, jak temu zapobiec.

Warto na sam początek zaznaczyć, że najbardziej podatnymi tkaninami na elektryzowanie są przede wszystkim syntetyki, czyli na przykład poliester, akryl itd. Elektryzować może się większość materiałów, jednak przy wyborze tkanin naturalnych ryzyko to zostaje zminimalizowane.

Prasowanie

Dobrym i niewymagającym rozwiązaniem jest prasowanie. Kiedy zwyczajnie prasujesz swoją pościel, następnym razem użyj do tego głównie pary. Pamiętaj jednak, żeby stosować się do zaleceń na metce produktu. Dzięki temu istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pościel nie będzie już się elektryzowała.

Najczęściej pościele elektryzują się w okresie grzewczym. Dlaczego? Przede wszystkim jest to związane z suchym powietrzem, dlatego najważniejszym krokiem do zapobiegnięcia elektryzowania się pościeli jest nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Sposobów, żeby to osiągnąć jest bardzo dużo. Oczywiście, możesz zainwestować w profesjonalny nawilżacz powietrza, jednak jest to rozwiązanie generujące dodatkowe koszty.

Znacznie prostszym sposobem jest zmoczenie kawałka tkaniny i następnie powieszenie go na kaloryferze. Co więcej, można materiał spryskać pachnącymi olejkami, dzięki czemu w sypialni nastanie ciekawa atmosfera.

Środki elektrostatyczne

Zasadniczo każda drogeria ma na stanie środki elektrostatyczne, podobnie sklepy z chemią gospodarczą. Występują one często w formie spray’u . Warto też zainwestować w dobry płyn do płukania tkanin. Po pierwsze będziesz go używać do praktycznie każdego prania, a więc i tak jest to wydatek wart swojej niewielkiej ceny, a po drugie zapobiegnie on elektryzowaniu się. Przy tym wszystkim dodany płyn do prania sprawi, że pościel będzie miękka, pięknie pachnąca i miła w dotyku!

Co ciekawe, rośliny również mogą pomóc. Jeżeli wstawisz do swojego pokoju kilka kwiatów doniczkowych, ponieważ w nich można umieścić mech torfowy, który zwiększa wilgotność powietrza – zapobiegniesz elektryzowaniu się swojej pościeli.

One thought on “Co zrobić żeby pościel się nie elektryzowała?

Comments are closed.