Jaki wózek spacerowy wybrać?

Wózek spacerowy to podstawowe wyposażenie rodziców starszych niemowlaków i małych dzieci. Bez niego większość nie wyobraża sobie życia, jednak aby pełnił on swoje wszystkie funkcje, musi być prawidłowo dobrany nie tylko do dziecka, ale i do rodziców. Dziś na rynku dostępnych jest wiele wózków spacerowych, dlatego też tak trudno wybrać ten właściwy, który posłuży przez dłuższy czas.

Idealny wózek spacerowy

Gdy maluszek kończy rok, a czasami nawet i wcześniej, rodzice zastanawiają się, jaki wózek spacerowy kupić. Inne bowiem cechy powinien posiadać wózek dla noworodka i kilkumiesięcznego niemowlaka, inne zaś spacerówka. Dziecko bowiem nie leży już w wózku, a z zapałem i chęcią obserwuje otaczający go świat. Z tego też powodu, spacerówka powinna mieć wygodne i przestronne siedzisko, tak aby dziecko podczas jazdy nie odczuwało dyskomfortu. Wózek powinien mieć również funkcję pełnego rozłożenia, gdyż maluchom może zdarzyć się w nim zasnąć, szczególnie podczas długiego spaceru. Nie warto wtedy pozostawiać go w pozycji siedzącej, jako że jest to przede wszystkim niewygodne i męczące dla kręgosłupa. Wózek spacerowy powinien także spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Z tego względu jego pasy powinny być pięciopunktowe i zamykane w taki sposób, aby maluch nie był w stanie sam ich odpiąć.

Wózek spacerowy parasolka – jaki wybrać?

Wybór wózka spacerowy powinien uwzględniać także potrzeby rodziców. Dlatego też idealny wózek ma regulowaną rączkę, którą można dopasować wysokością do wzrostu osoby prowadzącej go. Wózek spacerowy należy również wybierać pod kątem samochodu, jakim najczęściej będzie on przewożony. W przypadku większych aut gabaryty wózka nie mają dużego znaczenia, jednak w mniejszych autach nie każdy wózek będzie w stanie zmieścić się w bagażniku. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw posiadaczom małych bagażników, dlatego bez większego problemu można kupić kompaktowe, lecz w dalszym ciągu spełniające wymogi bezpieczeństwa i wygody dziecka wózki spacerowe. Gabaryty wózka powinny również odpowiadać rodzicom – nie wszyscy lubią duże wózki, a wręcz przeciwnie – sporo wybiera dziś mniejsze modele, które bez żadnych problemów można w prosty sposób złożyć i które nie zajmują zbyt wiele miejsca w domu. Przy wyborze wózka spacerowego należy również ocenić powierzchnię, po jakiej najczęściej będzie on jeździł. Inne bowiem wózki przeznaczone są na drogi wyboiste czy leśne, inne zaś na drogi miejskie. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż źle dobrany wózek pod tym kątem może zwyczajnie nie spełniać swoich funkcji i często ulegać uszkodzeniom mechanicznym.

Gdzie kupić dobry wózek spacerowy?

Zakup wózka spacerowego to inwestycja w przyjemne spacery zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Choć na rynku dostępnych jest dziś bardzo wiele modeli, w rzeczywistości nie wszystkie spełniają podstawowe wymogi, jakie stawiają wózkom rodzice. Gdzie zatem możesz szukać wózków naprawdę dobrej jakości, a co więcej w doskonałej cenie? Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego BabyOnTour. Wózki spacerowe na BabyOnTour.pl spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa, a do tego są bardzo stylowe – sklep oferuje klasyczne modele wózków, które nigdy nie wychodzą z mody i zawsze świetnie wyglądają na spacerze. Wśród wózków spacerowych z pewnością znajdziesz idealny model dla siebie, gdyż dostępne są one w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Ze względu na kolorystykę można znaleźć wózki zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Począwszy od wózków mniejszych, kompaktowych, skończywszy na wózkach nieco większych rozmiarów, w sklepie znajdują się również produkty odpowiadające na potrzeby każdego dziecka i rodziców. W cenie niektórych modeli zawarte są również akcesoria do wózka, takie jak folia przeciwdeszczowa czy uchwyt na kubek. Jest to bardzo wygodne dla rodziców, gdyż nie muszą robić dodatkowo kupować niezbędnych ich dodatków do wózka. Sklep oferuje szybką wysyłkę zamówienia, co jest wygodne dla osób, które w szybkim czasie chcą wymienić wózek spacerowy.

One thought on “Jaki wózek spacerowy wybrać?

Comments are closed.